Dayanışmaya hapis; Fincancı, Önderoğlu ve Nesin tutuklandı

Özgür Gündem gazetesiyle dayanışma amacıyla başlatılan nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına destek veren Şebnem Korur Fincancı, Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin tutuklandı.

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılan ve haklarında soruşturma başlatılan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu, tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Baskı ve soruşturmaların hedefindeki Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen TİHV Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu, haklarında gazetede çıkan haberler nedeniyle “örgüt propagandası” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Adliyesi’nde ifade verdi.

Savcılık ifadelerinin ardından Fincancı, Önderoğlu ve Nesin, “örgüt propagandası” iddiasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, 3 nöbetçi genel yayın yönetmeni hakkında da tutuklama kararı verdi.
One thought on “Dayanışmaya hapis; Fincancı, Önderoğlu ve Nesin tutuklandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir