Yüksekdağ: Haram yemeden iktidarda durmayı başaramıyorlar

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Antep’te katıldığı iftar programında, “Haram yemeden iktidarda durmayı başaramayanlar bizim direncimizi anlayamazlar” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Antep’te parti il örgütünün düzenlediği iftar programına katıldı.

Duru Toplantı ve Konferans Salonu’nda düzenlenen iftar programına katılanları selamlayan Yüksekdağ, “Haram yemeden iktidarda durmayı başaramayanlar bizim direncimizi anlayamazlar” dedi.

Suriye’deki iç savaş boyunca AKP ve MİT tarafından beslenen DAİŞ çetelerin Antep’te barındırıldığına işaret eden Yüksekdağ, “Suriye’deki Kürtlerle kardeş olmayı başaramayanlar bugün Antep’i, Kilis’i IŞİD’e teslim etti” dedi.

AKP iktidarının halen sürdürdüğü savaş kopseptiyle ülkeyi güvenliksiz hale getirdiğini kaydeden Yüksekdağ, “Sonra da ‘Güvenlik için savaş çıkarmamız lazım’ dediler. Ama IŞİD’e karşı değil” dedi. Kürt illerinde gerçekleştirilen katliam ve yıkım saldırılarını hatırlatan Yüksekdağ, “Eskiden Türkiye için ‘üç tarafı denizlerle çevrili’ derlerdi, şimdi bu güzel ülkeye ‘dört tarafı savaşla çevrili’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

Yüksekdağ, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın DBP’li belediyelere kayyum atanmasına işaret eden konuşmasıyla birlikte başlayan tartışmayı da hatırlattı, “Saray’ın örtülü ödenekten yemek için aldığı aylık bütçe (21 milyon) Mardin Belediyesi’nin bir yıllık bütçesinden fazla” dedi.

Yüksekdağ konuşmasının devamında şunları kaydetti: “HDP’nin yürüyüşünü ve demokratik duruşunu durdurmak ve herkesi sarayının kapısının hizasına getirmek istiyor. Buna karşı direnen sadece HDP var. Biz bunu reddettik. Bunun içindir ki bizim dokunulmazlıklarımızı kaldırmaya çalışıyorlar. Bu direnişi büyüteceğiz. Cizre’de Nusaybin’de, Sur’da kararlık ile direndiğimiz gibi direnceğiz. Bizi durduramazlar. Demokrasinin, hakkın ve adaletin yanında olmaya devam edeceğiz. HDP bu halkın iradesi ve siyasi gücünü tek bir yerden alıyor, halktan alıyor. İşte bizler halkımızdan aldığımız güç ile yüreğimiz ile direndik direnmeye devam edeceğiz.” (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir