Gençlik örgütleri Kadıköy’de ‘Suruç için adalet, herkes için adalet’ diyerek yürüdü

Gençlik örgütleri bugün Suruç Katliamı davası üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması için imza toplanmasının ardından, Suruç aileleri ve gazilerinin her ayın 20’sinde gerçekleştirdiği 11. ay eylemine katıldılar.

“Suruç için adalet herkes için adalet” kampanyasını birlikte yürüten gençlik örgütleri, eylem öncesinde gazeteci Nuh Köklü’nün öldürüldüğü Yeldeğirmeni’nde bir araya geldi, yapılan açıklamanın ardından “Gençlik Suruç için adalet istiyor” yazılı pankartla Halitağa Caddesi’ne yürüdü. Yürüyüş esnasında sık sık “Suruç’u unutma unutturma”, “Suruç için adalet herkes için adalet” ve “Katillerden hesabı gençlik soracak” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından Halitağa’da Suruç Aileleri İnisiyatifi’nin 11 ay boyunca ayda bir gün yaptığı oturma eyleminde yer alındı.

Oturma eyleminde gençlik örgütleri adına konuşan Hasan Ağzıküçük de Suruç şehitlerini andı, “Onlar, IŞİD çetelerinin hezimete uğratıldığı Kobane’ye, zaferin yazıldığı Gezi’nin rüzgarı ile gitmek istediler” dedi. Katliamın yaşandığı günden bu yana adalet talebini bir an olsun bırakmadıklarını söyleyen Ağzıküçük, “Gençlik hiçbir zaman baskıyla sinmemiştir, sinmeyecektir. Katillerden hesap soruluncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katledilen 33 devrimcinin isimleri okundu, “Burada” denildi.

 

“Suruç için adalet Herkes için adalet” şiarıyla gençlik örgütlerinin Kadıköy’de imza toplama çalışması..

suruc-genclik orgutleri-5suruc-genclik orgutleri-6suruc-genclik orgutleri-7

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir