Hodri meydan gübre beyinliler!

Tetikçi medya yayını Yeni Akit Gazetesi’nin “Devlet maaşıyla eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya çalışan Doç.Dr. Selen Korad Birkiye” sözleriyle hedef gösterdiği Doç. Dr. Birkiye’den yanıt geldi. Selen Birkiye, sosyal medyadan verdiği yanıtta gericilere “Hodri meydan gübre beyinliler” diye seslendi.

Tetikçi medya yayını Yeni Akit Gazetesi’nin “Devlet maaşıyla  eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya çalışan Doç.Dr. Selen Korad Birkiye” sözleriyle hedef gösterdiği Doç. Dr. Birkiye’den açıklama geldi.

Selen Korad Birkiye’nin açıklaması:

“Yeni Akit en son beni hedef göstermiş! Hodri meydan gübre beyinliler! Ben ve benim gibiler, demokratik hakları sapkınlık olarak nitelendirmiyoruz. Ötekileştirmeyi, nefret söylemini, bizden olmayan bu memleketten gitsin kafasında olmayı reddediyoruz. Ama kendi küçük beyninde her türlü katakulleyi yapanların, çocuklara tacizi, kadınlara, LBGT’ye şiddeti hoşgörenlerin, dini araç kullanıp parayı cukkalayanların, ölen insanlara sırf “karşı tarafta” diye sevinenlerin, güç yalakalarının, demokrasi düşmanlarının da sonuna kadar karşısındayım. Bundan da bir adım geri atmam. Ha bu arada tabii ki “Gezici”yim. Bundan da gurur duyarım. Hadi bakalım, gazanız mübarek olsun!

Yeni Akit’in haberi ise şu şekildeydi:

Devlet bünyesinde eğitim veren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan ve aynı anda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptığı öğrenilen Doç.Dr. Selen Korad Birkiye’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ile eşcinsel sapkınlığı meşrulaştırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Paylaşımlarda LGBT’li sapkınlara açık şekilde destek veren Birkiye, ahlaksız görüntülerin sergilenmesini engellemek için İstanbul Valiliği tarafından düzenlenmesine izin verilmeyen ‘Sapkın yürüyüş’ ün yapılabilmesi için düzenlenen imza kampanyasına destek çıktığı belirlendi. Sapkınlığı meşrulaştırma çabasına girişen böyle bir öğretim görevlisinin, devlet üniversitesinde nasıl maaş aldığı merak edilirken, toplumun ahlaki değerlerini hiçe sayan böyle bir öğretim görevlisinin halen görevine devam edip yüzlerce öğrenciye ders veriyor olması kafalarda soru işareti bıraktı.

SAPKINLARIN YANINDA BİR DE PKK’YA SAHİP ÇIKTI

2013 yılında çapulcu grupların ‘Ağaçlar kesiliyor’ bahanesiyle başlattığı darbe girişimi Gezi’ye de destek veren Selen Korad Birkiye’nin son dönemde Güneydoğu’da düzenlenen terör operasyonlarına da yönelik eleştiride bulunarak hükümete saldırdı. Şehirlerin altına tonlarca bombayı yerleştiren ve yüzlerce askeri şehit eden terör örgütü PKK’yı kollama girişiminde bulunan Selen Korad Birkiye, ‘İktidar uğruna şehirler dümdüz edildi’ yalanı ile devletine ve milletine karşı ihanet içerinde olduğunu gösterdi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir