SGDF Fincancı için TİHV’e dayanışma ziyaretinde bulundu

SGDF, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışmada bulunduğu için tutuklanan TİHV Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yla dayanışmak için TİHV’e dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri ve Suruç şehitleri aileleri Özgür Gündem gazetesi ile dayanıştıkları için tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, yazar Ahmet Nesin ve RSF Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu’nun tutuklanmasına karşı TİHV’i ziyaret etti.

SGDF Eşbaşkanı Özgen Sadet, Suruç gazileri, Suruç şehidi Hatice Ezgi Sadet’in annesi Sunay Sadet’i TİHV Genel Sekreteri Metin Bakkalcı karşıladı. Suruç katliamı ve yürütülen kampanyaya ilişkin bilgilendirme yapıldı. Bakkalcı, 20 Temmuz’dan bu yana yaşanan çatışmalı süreci hatırlatarak, bundan sonraki süreçte dayanışma içinde olmanın gerekliliğini vurguladı. Bakkalcı, “Bir arada durmak gerekiyor bizler var olmak için bir birimizle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

SGDF Eşbaşkanı Özgen Sadet ise “Biz tamda bu günlerde ‘Suruç için adalet, herkes için adalet’ kampanyamızı başlattık” dedi. Sadet, “Çok vahim zamanlardan geçiyoruz, bugün Suruç için adalet isterken her gün yeni bir adaletsizlikle karşılaşıyoruz. Şebnem hocamızın tutuklanması da böyle bir adaletsizlik. Nasıl ki 20 Temmuz’dan sonra yaralarımızı beraber sardıysak şimdide birlikte saracağız. Bu adaletsizliği, eşitsizliği, gidermek ve özgürlüğü getirmek tek başına başarılması zor mücadeleler. Bu nedenle dayanışmayı ve birlikteliği büyütmek oldukça önemli” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir