2. Ivana Hoffmann Festivali 25 Haziran’da başlıyor

Rojava ölümsüzleşen MLKP’li Alman savaşçı Ivana Hoffman anısına Duisburg’da düzenlenecek Ivana Hoffman 2. Festivali 25 Haziran’da başlayacak. Etkinlik öncesinde açıklama yapan SKB, “Ivanamız’ın ideallerine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

Ivana Hoffmann’ın Dostları, Rojava’da 7 Mart 2015 tarihinde ölümsüzleşen MLKP’li Alman savaşçı Ivana Hoffman anısına festival düzenleyecek.

Rojava devrim şehidi Ivana Hoffmann, Duisburg’ta büyüdüğü sokaklarda festivalle anılacak

25 Haziran’da, Hoffmann’ın doğup büyüdüğü Duisburg kentinde düzenlenen festival saat 11:00’de Rathaus Hamborn’da yapılacak yürüyüşle başlayacak. Yürüyüş, festival alanı olan Marxloh Piazza-Bühne Kaiser-Wilhelm-str’de sona erecek. Saat 13.00’de festival programı başlayacak.

ivana-festival cagri

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) ve Sosyalist Kadın Birliği (SKB) üyeleri, Almanya’nın farklı kentlerinde de festivale çağrı amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ivana Hoffman’ın mücadele hayatının anlatıldığı bildiriler dağıtan SKB ve AGİF üyeleri, yaptıkları konuşmalarla çok sayıda kişiyi etkinliğe davet etti.

Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) festival öncesinde yaptığı açıklamada, “Ivana Hoffman LGBTİ bir yoldaş olarak cins bilincini en üst seviyede kuşanmış, erkek egemen kapitalist sisteme ve her türlü erkek gericiliğine karşı mücadele etmiş örnek bir yoldaştı” diye belirtti.

Hoffmann’ın isyan parolası olacağını belirten SKB, tüm göçmen ve yerli işçi ve emekçileri, gençleri, kadınları 2. Ivana Hoffmann Festivali’ne katılmaya çağırdı, “Ivanamız’ın ideallerine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir