DAİŞ hastanesi ele geçirildi: Malzemeler TC patentli

Minbic’in batı cephesinde DAİŞ’e ait bir hastane ve bir emirin evi ele geçirildi. Hastanedeki malzemeler ise Türk devletinin çetelere desteğini bir kez daha ortaya koydu. Malzemelerin çoğunluğunun TC patentli olduğu görüldü.

DAİŞ işgali altındaki Minbic’in özgürleştirilmesi için başlatılan “Komutan Faysal Ebû Leyla Operasyonu” 24’üncü gününde devam ediyor. Operasyonlar kapsamında özellikle DAİŞ’in asayiş noktaları başta olmak üzere birçok önemli alan ele geçirildi. Batı cephesi savaşçıları tarafından da iki gün önce özgürleştirilen Şexbadbaş köyünde bulunan üç katlı hastane de çetelerden alındı. Köy girişindeki üç katlı hastanede hasta bakım odaları ve çok sayıda ilaç ele geçirildi. Hastanede ele geçirilen malzemelerin ve gelen kolilerin çoğunun TC patentli Çetin İlaç Sanayi ve Anonim Şirketi ile Deva Holding’e ait olması ise, her defasında ifade edilen DAİŞ-Türkiye işbirliğini bir kez daha kanıtladı.

DAİŞ EMİRİ YAKALANDI

Aynı zamanda Emir İsa olarak bilinen Lübnanlı emirin evi de yine meclis savaşçıları tarafından  alındı. Emirin evinde çok sayıda askeri malzeme, cihazlar ve termal bulunurken, DAİŞ’e ait birçok cephane de ele geçirildi.

Operasyonda yer alan Minbiç özgürlük savaşçısı Saleh Muhammed, ele geçirilen DAİŞ emiri için ”Bilindiği gibi birinin emir olması için 7 sivilin kafasını kesmesi lazım ”derken, bu DAİŞ emirinin bir Lübnanlı olduğu ve operasyon yapılan köyde sıkıştırıldığını aktardı. (ANF)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir