Mardin Valiliği’nden Ömerli karakol saldırısına ilişkin açıklama

Mardin’in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araç ile gerçekleştirilen saldırıya ilişkin Valilik tarafından yapılan açıklamada, bir TIR şoförü Halil İbrahim Sevimli’nin (39) yaşamını yitirdiği, 11 askeri personel ile birlikte biri ağır 5 sivil yurttaş yaralandığı kaydedildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise, karakolda büyük çaplı maddi hasara yol açan patlamada çok sayıda ölü ve yaralı asker olduğu iddia edildi.

Mardin’in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığı’na akşam saat 20.15 sıralarında bomba yüklü araç ile gerçekleştirilen saldırının ardından karakola sevk edilen onlarca ambulans ile ölü ve yaralılar Mardin Devlet Hastanesi ve Ömerli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Patlamanın yaşandığı İlçe Jandarma Komutanlığı önünde ise büyük bir çukur oluştu. Saldırının hemen ardından Jandarma Komutanlığı’na çıkan tüm yollar ile yine ilçeye giriş-çıkışlar kapatıldı. Patlama ardından başlayan elektrik kesintisi de halen sürüyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, bombalı saldırı sonucunda Jandarma Komutanlığı binasında büyük çapta hasar meydana geldi.

Mardin Valiliği ise, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada biri ağır 5 sivilin yaşamını yitirdiğini ve bu sırada aracıyla karakolun önünden geçmekte olan Halil İbrahim Sevimli isimli bir TIR şoförünün yaşamını yitirdiğini belirterek, bombalı saldırının yaşandığı Jandarma Komutanlığı’nın bitişiğinde bulunan askeri lojmanlarda kalan 11 askeri personelin de yaralandığını ileri sürdü.

Ancak yerel kaynaklardan edinilen bilgilerde, saldırıda ölen ve yaralanan askerlerin sayısı gizleniyor. Jandarma Komutanlığı ve askeri lojmanlarda patlamadan dolayı meydana gelen büyük çaplı hasar da bu yönlü iddiaları güçlendiriyor. (DİHA)
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir