Bilgi Üniversitesi mezuniyet töreninde de SIRT DÖNME protestosu

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezuniyet töreninde konuşma yaptığı sırada Rektör Mehmet Duman’ı, sırtlarını dönerek protesto etti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezuniyet töreninde Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ı sırtlarını dönerek protesto etti.

Üniversitenin Santral Kampüsü’nde gerçekleşen mezuniyet töreninde öğrenciler, konuşması esnasında üniversite rektörü Durman’a sırtlarını döndü.

Hukuk Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler ise “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla okuldan atılan Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’na destek için “Zeynep hocanın yanındayız” yazılı dövizler açtı.

Törende “İfade benim, özgürlük benim”, “Bunu da kayda alıyor musunuz?”, “Muhbir değil, hukukun katlinin tanığıyız” ve “Burası bizim değil bizi öldürmek isteyenlerin memleketi” dövizleri de taşındı.

​Protestoya rağmen konuşmasını sürdüren Rektör Durmaz, “Böyle bir protesto bekliyordum ama izninizle ben de ifade özgürlüğümü kullanacağım” dedi.

İLK EYLEM ERKEK LİSESİ’NDEN

İstanbul Erkek Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenciler, konuşma yaptığı sırada müdür Hikmet Konar’ı, sırtlarını dönerek protesto etmişti. Bunun ardından bir çok lisede öğrenciler okul yönetimlerine tepkilerini dile getirdikleri bildiriler yayımlamışlardı(ETHA)

 

 
One thought on “Bilgi Üniversitesi mezuniyet töreninde de SIRT DÖNME protestosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir