‘Hiçbir düş yarım kalmayacak’

33 gencin yaşamını yitirdiği Suruç katliamının hesabını sormak için başlatılan “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasının sürdürücüleri, “Hiçbir düş yarım kalmayacak” dedi.

33 gencin yaşamını yitirdiği katliamın failleri ve sorumlularının bulunarak yargılanması amacıyla başlatılan “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyası yoğun bir şekilde sürüyor. Kampanyanın Ankara yürütücülerinden olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve aynı katliamdan yaralı olarak kurtulan Cansu Yumuşak, kampanya kapsamında 3 bine yakın imza topladıklarını aktardı.

Yumuşak, katliamın yıldönümünde de hem katliamın gerçekleştiği Suruç, Kobanê ve devlet güçlerince yakılıp yakılan Cizre’de adalet nöbeti tutacaklarını söyledi. “Hiçbir düş yarım kalmayacak” diyen Yumuşak, “Düşlerimizin peşinde olduğumuzu adil eşit bir dünyada insanca onurlu bir şekilde yaşamak istediğimizi bir kere daha göstereceğiz” dedi.

‘Vazgeçmeyeceğiz’

Kobanê’ye gidiş kararlarının yeniden inşa sürecini başlatmak olduğunu ve bunu her zaman dile getirmenin önemli olduğunu anımsatan Yumuşak, şöyle devam etti: “Elimizde ne varsa ne yoksa gençlik olarak savaş sürecinden çıkmış bir halka destek olmak için gitmiştik. Bu kampanyanın en önemli taraflarından birisi halklar arasındaki birliğin somut olarak kurulmasıydı. Ne zaman ki biz halklar olarak birbirimize çok yakınlaştık birbirimizin elini tutmaya doğrultmaya çalıştık o zaman biz saldırıya uğradık. Suruç’ta büyük bir katliama maruz kalsak ta arkasından 10 Ekim’de yeniden birlik olduk ve biz yeniden saldırıya uğradık. Ancak biz yine vazgeçmedik. ‘Suruç için adalet herkes için adalet’ gibi bir kampanyayla biz sadece adaleti bir dava için değil bir katliam için değil herkes için gerçekleştirilmesini düşündüğümüz için artık umudumuzu, kendimizi ve birliğimizi yeniden inşa durumunda kaldık.”

suruc-kampanya-imza-ankara

Kampanya kapsamında Batıkent ve Konur’da stand çalışmaları..

‘Sesimize karşılık verilmesi umut veriyor’

Kampanyayı gençlik örgütleriyle birlikte deklare ettiklerini ve adalet için amaçlarının bir milyon imzaya ulaşmak olduğunu söyleyen Yumuşak, bu kapsamında Ankara’da da çeşitli yerlerde kurulacak stantlarla imza toplayacaklarını kaydetti.

‘Katliamın sorumlusu kimse hesap vermeli’

Katliamı yaşamış bir insan olarak gördüğü manzaraların birçoğunu kabul edemediğini belirten Yumuşak, “Adalet kampanyasıyla beraber insanlar tekrar hesap sormaya, bunu kim yaptıysa cezalandıralım. Bir sorumlu var ortada devlet ölen insanlar var ve doğal olarak orada sadece kendisini patlatan adamla ilgili bir durum değil bu. Bu adamın tetikçileri var, bu adama izin verenler var, göz yumanlar var bunların hepsinin birden cezalandırılması ve sorumlu her kimse bunun bedelini ödemesi gerektiğine inandığım için bu kampanya bana şu an güç veriyor” şeklinde konuştu. (DİHA)

İmza vermediysen change.org üzerinden devam eden kampanyaya ulaşmak için tıklayın

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir