Lice’de 3 gündür süren kuşatmaya karşı Emek-Demokrasi güçleri 17:30’da eylem gerçekleştirecek

Diyarbakır’ın Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine yönelik 3 gündür devam eden kuşatma, Emek ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde bugün saat 17.30’da gerçekleştirilecek eylem ile protesto edilecek.

Amed’in Licê (Lice), Karaz (Kocaköy) ve Hezro (Hazro) ilçelerine bağlı 39 köyde 23 Haziran’da ilan edilen ‘sokağa çıkma yasağı’ ile birlikte girişilen askeri operasyon üçüncü gününe girildi. Sürdürülen operasyon ile bölge halkının zorla evlerinden çıkarılıp, arazilerin ateşe verilmesine karşı Amed’de bugün protesto eylemi yapılacak.

Devam eden operasyonlara dönük tepkilerini göstermek üzere Diyarbakır Emek ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde “Licê’ye ses ver, Licê yıkılıyor” şiarıyla protesto eylemi yapılacak.

Eylem saat 17.30’da Ofis semtinde bulunan AZC Plaza önünde gerçekleştirilecek.

Yarın da Lice’ye gidilecek

Gerçekleştirilecek bu eylem ile gösterilecek tepkilerin yanı sıra yarın da operasyonların sürdüğü Licê’ye gidilecek. Bu konuda sosyal medya hesabından kent halkına çağrıda bulunan Demokratik bölgeler Partisi (DBP), yarın saat 10.00 tüm ilçe binaları önünden kaldırılacak araçlarla Lice’ye gidileceğini duyurdu.

Lice için büyük çağrı

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir