‘Suruç için adalet, Onbeşler için adalet’

SGDF, gençlik ve demokratik kitle örgütleri, “Suruç için adalet herkes için adalet” kapsamında Mustafa Suphi ve Onbeşler’in katledildiği Karadeniz kıyısında bir araya geldi, “Mutlaka zafere ulaşacağız” sözü verdi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve gençlik örgütlerinin ortak yürüttüğü “Suruç için adalet herkes için adalet” kampanyası kapsamında 33 noktada yapılacak adalet eylemlerinden biri Samsun’da yapıldı.

Emek ve Demokrasi Güçleri ile gençlik örgütleri, Atakum Halk İskelesi’nde “Suruç için adalet, Mustafa Suphi ve Onbeşler için adalet” şiarıyla eylem yaptı.

Suruç ve Onbeşler anısına yapılan saygı duruşunun ardından açıklama yapan SGDF üyesi Ozan Yurdakul, “Suruç’ta hedeflenen yoldaşlarımızın bedenleri değildi. Orada toplumun sesi, soluğu umudu hedef alındı. Direnişin ve isyanın sesinin kesilmesiydi amaçlanan” dedi.

Paramaz, Mustafa Suphi, Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, İbrahim Kaypakkaya ve Mazlum Doğanların bu topraklarda, katliamlarla direnişlerin kırılamadığının kanıtı olduğunu vurgulayan Yurdakul, “95 yıl sonra Onbeşlerin katledildiği Karadeniz’in kıyısındayız. Onları vahşice katledenler bugün de aynı yöntemlerle halkımıza saldırmaya ve katliamlarına devam ediyor” şeklinde konuştu.

“Bugün Suruç’un hesabını sormak için bir araya gelen devrimciler, katillerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor” diyen Yurdakul, “Mutlaka zafere ulaşacağımıza Onbeşler şahsında bir kez daha söz veriyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından Suruç şehitleri ve Onbeşler için denize karanfiller atıldı.

Eylem boyunca, “Suruç için adalet herkes için adalet”, “Onbeşler yaşıyor mücadele sürüyor”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganları atıldı. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir