‘Bilgi’liler: Burası artık üniversite değil. Kaba ve nobran olana biat etmeyeceğiz

Bilgi Üniversitesi mezuniyet töreninde öğrenciler, tutuklu arkadaşları Çağrı Kurt için pankart açtı. Kurt’a özgürlük isteyen öğrenciler, “Kaba ve nobran olana biat etmeyeceğiz” dedi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Cuma günü Hukuk Fakültesi mezuniyet töreninde yapılan protestonun ardından dün akşam da öğrenciler tutuklu arkadaşları Çağrı Kurt için “Çağrı Kurt’a özgürlük” pankartı açtı.

bilgi universitesi-eylem 2

Bilgi Üniversitesi mezuniyet töreninde de SIRT DÖNME protestosu

Diken’e konuşan arkadaşları, 2011’deki Van depreminde maddi ve manevi zarar gören ailesine destek olmak için okula bir yıl ara vermek zorunda kalan Kurt’u şöyle anlattı: “Çağrı, yalnızca muhalif bir öğrenciydi. Vaktinin çoğunu okuyarak geçirirdi. Herkes tarafından çok sevilirdi. Bu yüzden de tutukluluğu süresince biz arkadaşları ve hocalarımız elimizden geldiğince, mezun olması için ona yardımcı olduk. Bu yüzden de fikirleri nedeniyle, tutuklanarak sindirilmek istenen Çağrı ve diğer öğrencileri unutmayacağımızı göstermek istedik.”

Öğrenciler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “nobran” ifadesini kullanan Prof. Dr. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’nun hakaret iddiasıyla okul yönetimi tarafından işine son verilmesini de protesto etti.

Bilgi üniversitesi, “talimatı, ivedilikle” yerine getirdi; Prof. Balıkçıoğlu’nu işten attı

Öğrenciler açtıkları şu pankartla üniversite yönetimine tepki gösterdi: “Kaba ve nobran olana biat etmeyeceğiz. Biat edenleri de unutturmayacağız. Burası artık üniversite değil.”

bilgi universitesi-eylem 1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir