Sevda Çağdaş Ankara’da anıldı

Minbic’i özgürleştirme operasyonunda yaşamını yitiren MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş Ankara Yüksel Caddesi’nde yapılan etkinlikte anıldı.

 

Minbic’i özgürleştirme operasyonunda yer alan ve 25 Haziran günü DAİŞ’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) savaşçısı Sevda Çağdaş (Raperin Dicle) için Yüksel Caddesi’nde anma yapıldı.

MLKP savaşçısı Çağdaş Mınbic operasyonunda ölümsüzleşti

sevda cagdas-MLKP-1

ESP ve SKM adına yapılan basın açıklamasını okuyan Hünkar Genç, “Sevda Çağdaş yoldaşımız, bu tarihsel gerçeğin yolunda inaçla ve inatla yürüyenlerden olduğunu canını feda ederek kanıtladı. Devrim toprağı Rojava’da, faşist DAİŞ çetelerine karşı Minbic’i özgürleştirme hamlesine katıldı” dedi.

Genç, Sevda Çağdaş‘ın uzun yıllar partileri ESP saflarında mücadele ettiğini, ESP Parti Meclisi, SKM Kürdistan Genel Meclisi ve ESP Diyarbakır İl Yöneticiliği görevlerinde yer aldığını kaydetti. Çağdaş’ın 6-8 Ekim Kobanê serhildanı sırasında cihatçı çeteler tarafından silahlı saldırıya uğradığını belirten Genç, sözlerine şöyle devam etti: “Devrimci yürüyüşünü Rojava topraklarında sürdürmeyi tercih eden Sevda yoldaşımız, bizlere ve halklarımıza ve tüm dünya ezilenlerine, devrimciliğin sınır tanımaz ufku ve iradesinin zaferin en büyük güvencesi olduğunu bir kez daha gösterdi ve hatırlattı.”

Basın açıklaması boyunca, “Sevda Çağdaş ölümsüzdür”, “Şehitlere sözümüz devrim olarak”, “Şehitler yaşıyor komünistler savaşıyor” sloganları atıldı. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir