Adana’da Hurşit Külter eylemi

Halkların Demokratik Kongresi üyeleri, Şırnak’ta 32 gün önce gözaltına alınan ve bir daha kendisinden haber alınamayan DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter’in akıbetini sordu.

Halkların Demokratik Kongresi, Şırnak’ta 32 gün önce gözaltına alınan ve bir daha kendisinden haber alınamayan DBP İl Yöneticisi Hurşit Külter’in akıbetini sordu.

HDK’nın çağrısıyla İnönü Parkı’nda yapılan eylemde Lice’de devam eden askeri operasyonlar da protesto edildi. “Hurşit Külter nerede?” ve “Lice yakılıyor. Gözaltında kayıplar, operasyonlar, ırkçı faşist saldırılar. Bizleri yıldıramaz” yazılı pankartlar açılan eylemde “Faşizme karşı omuz omuza” ve “Hurşit Külter’i istiyoruz” sloganları atıldı. Eyleme İHD, HDP, ESP, SGDF ve KJA üyeleri de katıldı.

HDK üyesi Serkan Nar yaptığı açıklamada, gözaltına kaybetme politikasının 1990’lı yıllarda sıkça başvurulan ve insanlığa karşı işlenen bir suç olduğunu ifade etti. Hurşit Külter’den 32 gündür haber alınamadığını hatırlatan Nar, Saray cuntasının iktidardan düşmemek sürdürdüğü katliam ve yıkım politikasını protesto etti.

Katliam ve sıkıyönetim saldırılarının Lice, Hazro, Kocaköy ve Hani bölgesinde sürdüğünü söyleyen Nar, Lice’nin yakıp yıkıldığını kaydetti. Nar, Ankara’dan Kürt illerine giden otobüslere yönelik silahlı saldırıyı da kınadı. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir