HDP’den ESP’ye taziye ziyareti

HDP, Minbic’i özgürleştirme operasyonunda yaşamını yitiren ESP eski yöneticisi Sevda Çağdaş için ESP Genel Merkezi’ne taziye ziyaretinde bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Şehit Komutan Faysal Ebu Leyla Operasyonu” adıyla yürütülen Minbic’i Özgürleştirme Hamlesi sırasında yaşamını yitiren, Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) saflarına katılarak savaşan Sevda Çağdaş (Raperîn Dicle) için Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi’ne taziye ziyaretinde bulundu. ESP’de daha önce yöneticilik yapmış olan Çağdaş için yapılan taziye ziyaretine HDP Ankara ili eşbaşkanları, Barış Anneleri İnisiyatifi, Kongreya Jinên Azad (KJA) üyelerinin yanı sıra HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel de katıldı.

Yoldaşlık hukuku ve özgürlüğü dillendirdi

Çağlar Demirel, Çağdaş’ın her zaman kadın özgürlük mücadelesinin en ön saflarında yer aldığını, Amed cezaevinde beraber kaldıklarını hatırlatarak, Çağdaş için içerisi ile dışarısının fark etmediğini ve her yerde, her zaman yoldaşlık hukukunu, özgürlüğü dillendirdiğini belirtti. Demirel, “Raperîn, gerçek bir devrimciydi, Minbiç’te DAİŞ çetelerine karşı savaşmayı tercih etti. Bunu devrimci bir görev olarak gördü. Bizler de onun mücadelesini, faşizme karşı durarak yaşatacağız” dedi.

SODAP üyeleri de ESP Genel Merkezi’ne taziye ziyaretinde bulundu.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir