BÖG Savaşçısı Eylem Ataş Minbic Hamlesinde ölümsüzleşti

Birleşik Özgürlük Güçleri Savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) Minbiç Özgürleştirme Hamlesi’nde girdiği çatışmada şehit düştü.

eylem atas-BÖG-2

Birleşik Özgürlük Güçleri Savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) Minbiç Özgürleştirme Hamlesi’nde girdiği çatışmada şehit düştü. Birleşik Özgürlük Güçleri Rojava Karargahı’nın Twitter’dan Yaptığı açıklama ;

Türkiye ezilen halklarına, kadınlarına ve emekçi sınıfına;

Birleşik Özgürlük Güçleri Şehit Mahir Arpaçay Taburu Membiç ve civarının faşist IŞİD çetelerinden temizlenme hamlesinde başlangıcından itibaren ön cephede göğüs göğüse çarpışan, 27 Haziran 2016 günü Membiç’in Kuzey cephesinden şehre giren güçlerimiz arasındaki Eylem Ataş yoldaşımız çetelerin açtığı ateş sonucu şehit olmuştur.

Eylem Yoldaş lise yıllarından itibaren devrimci mücadelenin içinde ve ön saflarjında yer aldı. Komunar devrimciliğinin Rojava devrimiyle dayanışma ve Türkiye’de devrimci savaş cephesini yükseltme çağrısına uyarak, Özgürlük Güçlerimize Cemre Heval adıyla katıldı. Eğitim devresini tamamladıktan hemen sonra Şubat 2016’da başlayan Tişrin hamlesine katıldı. Tişrin hamlesinde de çetelerle karşılıklı mevzilerde çatıştı. Tişrin hamlesi başarıyla sonuçlanınca Enternasyonalist Özgürlük Taburu’yla birlikte Siluk alanında görev aldı. Membiç hamlesi başlayınca Birleşik Özgürlük Güçleri Mahir Arpaçay Taburuyla savaşa katıldı.

Cemre yoldaşımız enternasyonalist bir ruhla Rojava’daydı. Rojava devrimini kendi öz mücadelesi olarak gördü. En büyük ideali Türkiye’de yükselen AKP- IŞİD faşizmine karşı döğüşmekti. Cemre yoldaşımız Türkiye Komünar Devrimciliğinin en militan kadınlarındandı. Cemre yoldaşımız yaşamında olduğu gibi devrim savaşımızın bütün görevlerine karşı duyarlı bir militandı. Cemre yoldaşımız Komünar Kadın savaşçılığının genç ve parlak bir temsilcisi, Türkiye’deki AKP-IŞİD faşizmine karşı kadın özgürlük mücadelesini büyüten ve kadınların kurtuluşu için savaşan Kadın Özgürlük Gücü savaşçısıydı.

Cemre Yoldaş!
AKP-IŞİD faşizmine olan kinin ve mücadele arzun tüm savaşçılarımız için vasiyetin ve emrindir mutlaka yerine getireceğiz. Bölgemizi ve ülkemizi yeni tür faşit katill çetelerinden temizleyeceğiz.

Cemre Yoldaş!
En büyük idealin olan Türkiye’nin her yerinde Özgürlük Güçlerimiz yerleşecek ve halk düşmanlarına kök söktürecek. Bu idealin de tüm güçlerimiz için emirdir, devrimci Türkiye’yi kuracağız.

Cemre Yoldaş’a ve tüm şehitlerimize and olsun ki AKP-IŞİD faşizmini ezeceğiz!
Ya Zafer, Ya Zafer!

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ
ROJAVA KARARGAHI
28.06.2016

eylem atas-BÖG-1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir