ESP: DAİŞ saldırısını lanetliyoruz

ESP, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde dün akşam saatlerinde gerçekleşen canlı bomba saldırısını DAİŞ’in gerçekleştirdiğini vurguladı, “DAİŞ’i halklarımızın başına bela eden Ortadoğu’da izlenen emperyalist politikalardır” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Merkezi, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde dün akşam saatlerinde gerçekleşen canlı bomba saldırısında 36 kişinin hayatını kaybetmesi, 147 kişinin yaralanmasına ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

ESP, “Halklarımızı acıya boğan bu katliam Amed, Suruç, Ankara, Taksim, Sultanahmet katliamlar zincirinin bir devamı niteliğindedir” dedi. Saldırının DAİŞ tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden ESP, “DAİŞ’i halklarımızın başına bela eden Ortadoğu’da izlenen emperyalist politikalardır” diye belirtti.

DAİŞ’in Türkiye’de katliam zincirleri kurması AKP iktidarının Ortadoğu’da ve Türkiye’de izlediği politikaların doğrudan bir sonucu olduğunu vurgulayan ESP, “Kürt halkına karşı savaştıracağım, Kürt halkının statü elde etmesini engelleyeceğim diye şimdiye kadar DAİŞ’e askeri, lojistik, sağlık, eğitim ve maddi her türlü desteği veren, örgütleyen, yönlendiren, koruyup kollayan AKP iktidarı katliamın sorumlusudur, suç ortağıdır. DAİŞ’i meşrulaştıran, onları ‘Öfkeli çocuklar’ olarak adlandıran, DAİŞ’in Türkiye topraklarını saldırı istasyonu olarak kullanmasına izin veren AKP ve Saray iktidarıdır. AKP iktidarı katliamın hesabını halklarımıza verecektir” dedi.

Katliamı lanetleyen ESP, “Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Halklarımızı, demokratik kamuoyunu DAİŞ vahşetine karşı sesini yükseltmeye, sokağa çıkarak tepkilerini göstermeye çağırıyoruz” diye belirtti.  (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir