HDP: Sevda ve Eylem kadın özgürlük bilincinin sembolü oldu

HDP Kadın Meclisi, Minbic’i özgürleştirme hamlesinde yaşamını yitiren MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş (Raperin Dicle) ve BÖG savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) için yayımladığı mesajında, “anılarına bağlı kalarak mücadelelerini yükselteceğiz” diye belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Minbic’i özgürleştirme hamlesinde yaşamını yitiren MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş (Raperin Dicle) ve BÖG savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) için başsağlığı mesajı yayımladı.

sevda cagdas-MLKP-1

HDP Kadın Meclisi, “‘Rojava devrimi, kendimi yeni baştan yaratacağım bir devrim. Bir kadın devrimi olan Rojava devriminde bulunmak, devrime dokunmak için buradayım‘ diyen Sevda Çağdaş ve ‘Halklar, ancak kadınlar birlikte direnirse kazanır. Kadınların gücü dünyayı sarsacak‘ diyen Eylem Ataş‘ın Minbic’deki direnişleri, AKP-IŞİD faşizmine karşı kadın özgürlük bilincinin sembolü oldu” dedi.

eylem atas-BÖG-3

“Sêvê’lerin yoldaşı, Sevda ve Eylem yoldaşların özgürlük sevdaları, biz kadınları bir adım daha özgürlüğe yakınlaştırmış, kadın özgürlük mücadelesindeki sorumluluklarımızı artırmıştır” diyen HDP Kadın Meclisi, Rojava devriminin, enternasyonal devrimci bir bilinç ve kadın vicdanıyla büyüten; kadın kırımı yapan DAİŞ’in barbarlığına karşı direnen Sevda Çağdaş ve Eylem Ataş’ın anılarına bağlı kalarak mücadelelerini yükselteceklerini belirtti.

HDP Kadın Meclisi, “Sevgili Sevda ve Eylem’in şahsında Rojava Devrimi’nde hayatını kaybetmiş tüm kadın yoldaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Eylem’in fotoğrafladığı bir duvar yazılamasından aktardığı gibi, uçaklar kaybolduğunda güvercinlerin beyaz beyaz uçuşacağına olan inancımızla” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir