İzmir’de Eylem Ataş anmasına polis saldırdı

Birleşik Devrimci Parti İzmir İl Örgütü, Minbic’i özgürleştirme hamlesinde ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) için yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırdı 19 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Rojava’da ölümsüzleşen Eylem Ataş’ı anmak için toplanan Devrimci Parti üyelerine polis saldırdı.

DP-izmir anma saldiri-2

Minbiç’ı özgürleştirme hamlesi kapsamında Demokratik Suriye Güçleri ile birlikte savaşan Şehit Mahir Arpaçay Özgürlük Güçleri Taburu savaşçısı Eylem Ataş, IŞİD çeteleri ile girilen çatışmada ölümsüzleşti. Eylem Ataş’ı anmak için toplanan demokrasi güçleri ve Devrimci Partili’lere saldıran polis 19 kişiyi gözaltına aldı.

Basın açıklaması için Kıbrıs Şehitleri’nde toplanan devrimcilerin basın açıklamasına bile tahammül edemeyen polis, IŞİD saldırılarında istihbarat bilgileri olmasına rağmen engellememişti ve yüzlece insanın ölmesine neden olmuştu.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Devrimci Parti İzmir İl Başkanı Hazal Elçin Yanar, il Yöneticisi Roni Gören, Devrimci Parti MYK Üyesi Mustafa Kanar, Recep Kızılağaç, Ezgi Toker, İnanç Sezgin, Selim Kabasakal, Doğuş Fındık, Sıla Yıldız, Dilan Karatay, Feda Alar, Mert Pekgöz, Cansu Esenli, Meltem Akgöl, Müslüm Şahin, Yılmaz Celi, Sultan Keleş, ESP üyeleri Ozan Özgenler ve Ender Gülbuğa.

(Umut Gazetesi)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir