Kayıtlara göre yaşamını yitirenlerin sayısı 43

Atatürk Havalimanı’na dönük yapılan saldırıda yaşamını yitirenlerle ilgili sosyal medyada paylaşılan bir listeye göre saldırıda 36’sının kimliği belirlenmiş toplam 43 kişi yaşamını yitirdi. Aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 43 kişiye ait olduğu belirtilen bu cenazelerden sadece 3’ünün vücut bütünlüğü bulunmuyor.

Başbakan Binali Yıldırım, dün gece Atatürk Havalimanı’nda yapılan canlı bomba saldırısı sonucu 36 kişinin yaşamını yitirdiğini, 147 kişinin ise yaralandığını açıklamasına rağmen, bir sosyal medya hesabından paylaşılan bir liste, saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının daha fazla olduğunu gösterdi.

“Atatürk Havalimanı Terör Saldırı” başlığı taşıyan listenin hangi birim tarafından oluşturulduğu konusunda herhangi bir bilginin yer almadığı listenin oluşturulma biçimi ve yer alan ayrıntılar, listenin doğruluğunu artırıyor.

“Cenaze Sayısı”, “Cenaze No”, Morg No”, “Adı Soyadı”, “Uyruğu” ve cenazenin teslim edilip edilmediğini gösteren “Teslim Durumu” başlıklarının yer aldığı listeye göre saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 43.

Bunlardan ise sadece 36’ının kimlikleri belirlenmiş durumda. Kimliği belirlenen bu 36 cenaze arasında yabancılar da var. 5’i aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan hayatını kaybeden bu yabancıların uyrukları ise Tunus, Özbekistan, Suudi Arabistan, Ürdün, Irak, İran ve Doğu Türkistan.

Kimlikleri belirlenemeyen 4 kişiye ait cenazeler ise, listede yer alan bilgiye göre bir erkek, ikisi kadın, diğeri ise 15-16 yaşlarında olduğu belirtilen bir erkek çocuğuna ait.

Hazırlanan listeye göre, yine kimlikleri tespit edilemeyen, ancak 3 ayrı kişiye ait olduğu belirtilen ceset parçaları da bulundu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir