Adalet arayışçıları, “Hiç bir düş yarım kalmayacak” diye 30 Temmuz’da buluşuyor

SGDF’nin “Hiçbir düş yarım kalmayacak” şiarıyla 30 Temmuz’da düzenleyeceği büyük buluşma, Gezi’den Roboski’ye, Soma’dan Suruç’a adalet arayışçılarını bir araya getirecek. Askeri darbe girişimi nedeniyle 16 Temmuz’da ertelediği anma etkinliği de, 30 Temmuz günü Saat 17:00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

SGDF-gece-1

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), “Suruç için adalet herkes için adalet” kampanyası kapsamında “Hiçbir düş yarım kalmayacak” şiarıyla 30 Temmuz’da İstanbul’da adalet gecesi düzenliyor. Gezi’den Roboski’ye, Soma’dan Suruç’a adalet arayışçılarını bir araya getirecek olan geceye, HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş da katılacak.

 

Bostancı Gösteri Merkezi‘nde yapılacak gecede, Ali Asker, Burhan Berken, Erdoğan Emir, Grup Munzur, Grup Vardiya, İlkay Akkaya, Nejat Yavaşoğulları, Pınar Aydınlar, Servet Kocakaya ve Ferhat Tunç sahne alacak. Mehmet Özer, Orhan Alkaya ve Şükrü Erbaş şiirleriyle geceye konuk olacak.

Sanatçılar, Suruç şehitlerinin sevdiği şarkıları seslendirecek, onlar anısına şiirler okuyacak. Suruç gazileri de gecede sahne alacak ve düş yolcularının türkülerini seslendirecekler. Gecede BEKSAV’ın Suruç katliamına ilişkin hazırladığı sinevizyon da gösterilecek.

SGDF-gece-bilet-1

Bilet satış noktaları:

‘ONLARIN DÜŞÜ MİLYONLARIN DÜŞÜ HALİNE GELDİ’

Adalet buluşmasına ilişkin bilgi veren SGDF Eş Başkanı Oğuz Yüzgeç, gecenin belirlenen “Hiçbir düş yarım kalmayacak” sloganı için “Bu sloganı çok bilinçli belirledik. Suruç’ta ölümsüzleşen 33 yoldaşımız ‘düş yolcuları’ olarak anılıyor. Onlar büyük insanlığın özgürlük düşleriyle yola çıkmışlardı. Düşlerinde devrime dokunmak, devrimi inşa etmek vardı. Düş yolcularıyla Suruç’a gelemeyenler dahi düşlerini bizlere, 33’lere emanet etmişlerdi. Herkes ‘Bizim için de devrime selam söyleyin’ diyerek uğurlamıştı bizleri. Yoldaşlarımızı katledenler, düşlerimizi çalabileceğini düşündüler. Ancak başaramadılar. Onların düşü milyonların düşü haline geldi ve dalga dalga yayıldı. İşte bu gece 33 düş yolcusuna merak etmeyin düşleriniz yarım kalmayacak sözünü bir kez daha vermiş olacağız” dedi.

suruc-gece-istanbul-otobus

İstanbul’dan araç kalkış noktaları

 

“Hiçbir düş yarım kalmayacak” sözüyle sadece Suruç şehitlerini kastetmediklerinin altını çizen Yüzgeç, “Bir ayı aşkın zamandır sürdürdüğümüz adalet kampanyasında nasıl ki ‘Suruç için adalet, herkes için adalet’ diyorsak, düzenleyeceğimiz gecemizde de aynı anlayışla hareket ediyoruz. Gecemizi adalet talebinin yükseldiği, ve Suruç katliamının yıl dönümüne çağrılar yaptığımız bir gece olacak” diye konuştu.

‘TÜM ADALET ARAYIŞÇILARINI BİR ARAYA GETİRMEK İSTİYORUZ’

Adalet arayışçılarını bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirten Yüzgeç, “Bu topraklarda adı adaletle anılan herkes, adalet çığlını yükselten her ses gecemizin davetlisi değil asıl sahibidir. Cumartesi annelerinden, Somalı ailelere, Roboskili ailelerden, Gezi ailelerine adalet mücadelesi veren herkes gecemizde yer alacak” dedi.

suruc-gece-il-otobus

İller’den araç kalkış noktaları

 

SGDF Eş Başkanı Yüzgeç, 16 Temmuz’daki buluşmanın, bir ay boyunca sokaklarda, meydanlarda yürütülen adalet kampanyasının da önemli durağı olacağını söyledi ve ekledi: “Özellikle gençlik örgütleri olarak geceye gençliğin birleşik ve ortak mücadelesini yansıtacağız ve herkese faşizme karşı gençlik örgütleri olarak yan yana durduğumuzu bir kez daha göstereceğiz. Herkesi, 16 Temmuz’da adalet gecemize davet ediyoruz.”

 

 

SGDF-gece-1

suruc-gece-il-otobus

suruc-gece-istanbul-otobus

suruc-gece-aileler

 
One thought on “Adalet arayışçıları, “Hiç bir düş yarım kalmayacak” diye 30 Temmuz’da buluşuyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir