Ülke ağlıyor.. Dünya yas’ta.. Saray/AKP: “Bayram havası yaşıyor”

Türkiye İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden insanların yasını tutarken dün Osman Gazi Köprüsü’nün açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Burada bayram havası yaşıyoruz” dedi. Erdoğan ve Yıldırım, beraberindeki heyetle bayram havası yaşarken, acılı aileler Havalimanında ki anmada, ATK ve Hastanelerin Yoğun Bakım servisleri önünde.. dünya da ise parlamento ve stadyumlarda anma ve saygı duruşları yapılmakta idi. 

Türkiye, 28 Haziran gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinin girişinde, IŞİD üyesi 3 canlı bomba tarafından düzenlenen terör saldırısında ölen insanların yasını tutarken Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da Osman Gazi Köprüsü’nün açılışındaydı. Köprünün açılış konuşması için kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısına ve diğer terör saldırılarına verilen en güzel yanıtın Osmangazi Köprüsü olduğunu belirterek, “Bugün burada bayram havası yaşıyoruz” dedi.

bayram-balon- yas mı-8

 

Erdoğan ve beraberindekiler bayram havası yaşarken, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ölenlerin yakınları ve havaalanı personeli anma yapmakta, Adli Tıp Kurumu önünde cenazelerini alan aileler ve hastaneler yoğun bakım servisleri önünde acılı aileler öfke ile bekleyişlerini sürdürmekte idiler.

bayram-balon- yas mı-4

 

İstanbul’dan çok uzakta, Dünya’nın bir çok ülkesinde ise katliama tepki ve ‘insani olan’ yaşanan acıya ortak olan girişimler vardı. Avustralya’dan Meksika’ya önemli ve sembolik mekanlar dayanışma amacıyla renklendirildi. Bizde yapılmasından bile özellikle kaçınılan anmalar dünya Parlamentolarında, Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıda yaşamını yitirenleri anmak için 1 dakikalık saygı duruşlarında bulunuldu. Polonya ile Portekiz arasında oynanan Euro 2016 Çeyrek Final maçından önce, Futbolcular ve taraftarlar maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saldırıda hayatını kaybedenler anıldı.

bayram-balon- yas mı-7

 

bayram-balon- yas mı-3

 

bayram-balon- yas mı-AVUTRALYA-9

AVUSTRALYA

Unutmadan.. Katliamın sorumlusu kim mi?

ABD’li danışman: Bu saldırı Erdoğan’ın IŞİD’e verdiği desteğin sonucudur

Dayanisma.Net

 

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir