41 gündür aynı soru: Hurşit Külter nerede?

Gözaltına alındıktan sonra kendisinden 41 gündür haber alınamayan Hurşit Külter’in akıbeti gittikçe daha yüksek sesle ve toplumun geniş kesimleri tarafından sorulmaya başladı. Yazar Ahmet Hakan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve Ankaralılar bayramın ilk gününde Hurşit Külter’in nerede olduğunu sordu.

Kendisinden 41 gündür haber alınamayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in akıbeti toplumun geniş kesimleri tarafından sorulmaya başlandı.

Öncelikle bayramın ilk günü Konur Sokak’ta her bir harfi ayrı bir dövize yazılmış, “Hurşit Külter nerede” pankartı açıldı. Mülkiyeliler Birliği tarafından harf harf tane tane sorulan soru yurttaşların büyük ilgisini gördü. Ayrıca organizasyonu yapan gençler, duruma ilişkin sessizliği de hemen pankartın yanı başında, “Herkes evine çekildi, sokaklar yine boşaldı, Hurşit Külter Nerede” sorusuyla gündeme getirdi.

Hurşit Külter’den 40 gündür haber alınamıyor

Öte yandan Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de darp edilerek katledilen Üniversite Öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz da twitter hesabında, “Ben Gezi’de polislerin döverek öldürdüğü #AliİsmailKorkmaz’ın annesiyim. Başka analar ağlamasın diye soruyorum. #HurşitKulterNerede?” paylaşımında bulundu.

39.Gün.. Acıyı yaşayanlar sordu: Hurşit Külter nerede?

Hurriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’da bayramın ikinci günü köşesinin bir bölümünü Hurşit Külter’e ayırdı. Külter’in nerede olduğunu soran yazar şunları kaleme aldı:

“Hurşit Külter Nerede?

HURŞİT Külter.

Demokratik Bölgeler Partisi Şırnak İl Yöneticisi. 27 Mayıs’tan beri kendisinden haber alınamıyor.

Bazı tanıklar, Külter’in gözaltına alındığını iddia ediyor. Adli makamlar ise gözaltında böyle bir ismin olmadığını söylüyor.

Şu aziz mübarek günün yüzü suyu hürmetine buradan yetkililere sesleniyorum. Hurşit Külter Nerede?” (DİHA)

Hurşit Külter Nerede! Sağ Aldınız Sağ İstiyoruz!

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir