‘Suruç İçin Adalet’ eyleminde yolu trafiğe kapatan SGDF’liler gözaltına alındı

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri, Suruç katliamının 1. yıl dönümüne dikkat çekmek ve adalet talebiyle Tarlabaşı Bulvarı’nı çift taraflı kapattı. Yol kesen 7 sosyalist genç gözaltına alındı.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyeleri, Suruç Katliamı dosyasında yaşanan hukuksuzluğa dikkat çekmek ve Suruç katliamının 1. yıldönümü dolayısıyla Tarlabaşı Bulvarı’nı çift taraflı trafiği kapatan 7 SGDF’li genç, polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı.

Sosyalist gençler “Suruç için adalet” yazılı pankart açtı ve “Suruç için adalet herkes için adalet”, “Suruç’un hesabı sorulacak” sloganları attı.

Suruç Katliamı’nın yıldönümüne günler kala, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençler, katliam dosyasında yaşanan hukuksuzluğa dikkat çekmek amacıyla Beyoğlu’nda bulunan Ömer Hayyam Köprüsü’nde ard arda eylem yaptı. İlk olarak köprüye çıkan 4 genç, caddeyi trafiğe kapatarak üzerinde “Suruç İçin Adalet” yazılı bir pankartı köprüye astı.

Pankartı astıktan sonra “Suruç’un hesabını, onların hesabını soracağız“, “Suruç için adalet, herkes için adalet” sloganları atan gençlere bir süre sonra olay yerine gelen polisler tarafından müdahale edildi. Yaka paça darp edilen gençler gözaltına alındı.

Yaşanan bu olaydan hemen sonra bu kez caddenin karşı tarafında beliren yine SGDF üyesi 3 genç, ellerindeki “Suruç İçin Adalet” pankartını ikinci defa açtı. Bu gençler de polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı.

Gözaltına alınıp, polis minibüsüne bindirilirken zafer işareti yapan gençlere ters kelepçe takıldı.

Eylem dolayısıyla bir saat duran trafik boyunca duran trafik sosyalist gençlerin gözaltına alınmasıyla tekrar açıldı.

Gözaltına alınarak Karaköy Polis Karakolu’na götürülen gençlerin isimleri şöyle:
Can Kızılırmak, Onur Demir, Hatice Berfin Aksu, Şengül Güneş Bali, Berfin Ayırkan, İdris Yıldız ve Serhat Demirtaş

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir