Bahoz Erdal: Haberler psikolojik savaşın parçasıdır, yalandır

Hakkında bombalı saldırı sonucu öldürüldüğü yönünde haberler çıkan HPG Komutanlarından Bahoz Erdal, Denge Kürdistan Radyosu’na bağlanarak, iddiaların yalan olduğunu ortaya çıkardı. Bunun psikolojik savaşın bir parçası olduğunu belirten Erdal, AKP’nin Rojava devrimini karalamak için bu yöntemi kullandığını belirtti. Erdal, halkları bu yalanlara inanmamaya çağırdı.

AA’nın Qamişlo’da düzenlenen bombalı saldırıda öldüğünü iddia ettiği HPG Komutanlarından Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) Denge Kürdistan Radyosu’na katıldı.

Türk devletinin yaptığı açıklama ve AA’nın yaptığı haberlerin yalan olduğunu belirten Erdal, şunları söyledi:

“Bunlar psikolojik savaşın, yalan siyasetin bir parçasıdır. Gündemi değiştirmenin bir parçasıdır. Bu devrimde her zaman şahadetler olabilir, biz bu bilinçle devrime katıldık. En değerli arkadaşlarımız da devrim alanlarında şehit düştü. Biz bu arkadaşlardan daha değerli değiliz. Mücadelemiz kazanacak. Bu nedenle de her zaman, her şeye hazırız.”

Qamişlo’da kendisine yönelik bombalı saldırı yapıldığının da tamamen yalan olduğunu vurgulayan Erdal,

“AKP hükümeti korkuyor, daralmıştır. Rojava devrimi ileri bir adım attıkça, DAİŞ’e büyük bir darbe vurdukça AKP yönetimi de daha fazla korkmaktadır. Çünkü AKP ile DAİŞ arasındaki ilişki ortaya çıkıyor” dedi.

AKP’nin DAİŞ çeteleri ile ekonomik ilişki kurduğunu, yaralı gelen çete üyelerinin Türkiye’de tedavi ettirildiğini söyleyen Erdal, şunları söyledi:

“Bu ilişkilerin ortaya çıkmasından korkuyor AKP. Rojava devrimi DAİŞ’e karşı başarı kazandıkça AKP yönetimi DAİŞ’le olan karanlık kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasından korkuyor. Bu nedenle Rojava devrimine karşı düşmanlığını daha da büyütüyor. DAİŞ’in gerilemesini istemiyor. Çünkü, varlığını DAİŞ’in varlığında görüyor.”

Rojava devriminin DAİŞ’i gerilettiğini, bu nedenle de AKP’nin her fırsatta Rojava devrimini hedef aldığını belirten Erdal, “AKP, Rojava’da DAİŞ’in gerçekleştirdiği, kendisinin de ortak olduğu katliamların hesabının sorulmasından da korkuyor” şeklinde konuştu.

“DAİŞ çetelerinin Şengal’de Kobane’de gerçekleştirdiği katliamlar ile Türk devletinin, Erdoğan çetelerinin Cizre’de, Sur’da, Nusaybin’de sergilediği pratikten bir farkı yoktur. AKP’nin Kürdistan’da yürttüğü politika ile DAİŞ’in politikası ortaktır” diyen Erdal, AKP’nin bu gerçeklerin ortaya çıkmasından ve hesap sorulmasından da korktuğunu vurguladı.

‘AKP TEK BAŞINA İKTİDAR OLURSA DÜŞMANLIKTAN BAŞKA BİRŞEY OLMAYACAĞI ORTAYA ÇIKTI’

AKP’nin seçim sürecinde özellikle Kürdistan’da barıştan bahsettiğini ve “Tek başına iktidar olursam barış olur, tek başına olmazsam karışıklık olur” dediğini hatırlatan Bahoz Erdal, “Şimdi ortaya çıktı ki AKP tek başına iktidar olursa düşmanlıktan, halklar arası savaştan başka bir şey olmayacaktır” diye belirtti.

AKP ve Erdoğan’ın Kürdistan’ı kan gölüne çevirdiğini, Kürt ve Türk halkına karşı savaş suçu işlediğini vurgulayan Erdal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“AKP Hesap vermekten korktuğu için gerçeklerin üzerini örtmeye çalışıyor. Tüm bu yalanlar Türk medyasının özel savaşa hizmetidir. Kendi zayıflıklarının üzerini kapatmak istiyorlar. Biz halkımızın bu gerçekliği fark ettiğine inanıyoruz. Herkesin yapması gereken AKP’nin ve basının yalanlarına inanmamaktır. Asıl sorgulanması gereken bizim sorumluluklarımız nedir, halkın özgürlüğü konusunda yapılması gerekenler nedir. Katılımımız böyle yapmalı, örgütlerimizi güçlendirmemizi güçlendirmeliyiz. Psikolojik savaşı da böyle boşa çıkarabiliriz.

‘Kim nerede, ne iş yapıyor’ diye soruyorlar. Ben neredeysem oradayım, bir savaşçı olarak. Biz yerimizi AKP’ye söylemek zorunda mıyız? Ben de diğer arkadaşlarım gibi bu ülkenin bir savaşçısıyım. Kürdistan devrimi neyi gerektiriyorsa, ne tür görevler yüklüyorsa biz oradayız.

Qamişlo’da patlama olduğu ve bizim hedef alındığımız yönünde bir gerçeklik yok. Bir kez daha halkımızı selamlıyoruz. Kürdistan özgürlük mücadelesinin bir neferi olarak özgürlük mücadelesi neyi gerektiriyorsa ona göre hareket edeceğiz.”

(ETHA)

 




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir