Ücretlerini alamayan İnşaat işçileri Oyak Sitesi önünde direnişte

Oyak Sitesi onarımda, Payanda Yapı Mimarlık şirketine bağlı olarak çalışan inşaat işçileri, onarım işi bitmesine rağmen üç aylık birikmiş maaşlarını alamayınca direnişe geçti.

Levent’te bulunan Oyak Sitesi onarımını yapan Payanda Yapı Mimarlık şirketine bağlı çalışan 7 inşaat işçisi, onarım işi bitmesine rağmen üç aylık birikmiş maaşlarını alamayınca direnişe başladı. İşçiler Dikilitaş’ta bulunan Payanda Mimarlık Ofisi önünde ise basın açıklaması düzenleyerek işvereni protesto etti.

Payanda Mimarlık Ofisi’nde “Payanda Yapı’nın gasp ettiği ücretlerimizi alana kadar direneceğiz” pankartını açan işçilere İnşaat İş Sendikası da destek verdi. “Direne direne kazanacağız”, “Taşeron işçisi yalnız değildir” sloganları atan işçiler adına basın açıklamasını İnşaat İş Sendika örgütlenme uzmanı Halil Çelik okudu. Sendika üyesi işçilerin Oyak Sitesi ve Payanda Yapı Mimarlık ortaklığı ile site inşaatının dış cephe mantolamada çalıştıklarını fakat işçilerin üç aylık ücretlerinin işveren tarafından gasp edildiğini söyledi.

Emeklerinin gasp edildiği için direnişe geçtiklerini ifade eden Çelik, site önünde işçilerin gasp edilen tüm alacakları ödeninceye kadar direnişlerini sürdüreceklerini vurguladı. İşverenin ilk günden itibaren işçileri oyaladığına söyleyen Çelik, “Şimdi de düzmece bir belge ile karşımıza çıkmış ücretleri ödediğini söylemiştir. Payanda Yapı patronu seni uyarıyoruz, işçilerin emeğini çalmaktan vazgeçin. Artık yeter. Direnişle haklarımızı patronlardan söke söke alacağız” dedi. (ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir