Almanya’da da darbeyi protesto maskesi altında Suruç çadırına saldırı

AvEG-Kon, “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasına destek için Köln’de çadır açtı. Darbeyi protesto eden bir grup faşist çadıra saldırdı. Saldırıya rağmen etkinliklere devam edildi, polis güvenlik önlemlerini arttırdı.

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu’nun (AvEG-Kon), SGDF’nin sürdürdüğü “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasına destek için yapacağı etkinliklere bugün başladı.

Almanya’nın Köln kentinde çadır açan AvEG-Kon üyeleri, Suruç katliamı dosyasındaki gizlilik kararının kaldırılması için imza topladı. Ardından Rojava devriminin yıldönümü dolayısıyla kutlama yapıldı.

Türkiye’de dün gerçekleşen darbe girişimini protesto etmek için sokağa çıkan faşist bir grup, AvEG-Kon’un açtığı çadıra saldırdı. AvEG-Kon, Young Sttruggle, SKB ve NAVDEM üyeleri, saldırıyı boşa çıkardı, etkinliği sürdürdü.

Polis, saldırıya karşı çadırın çevresinde güvenlik önlemini artırdı. AvEG-Kon’un Avrupa genelinde başlattığı kampanyaya destek etkinliklerini 5 gün boyunca sürdürecek. Çadır her gün saat 11.00-18.00 arasında açık kalacak. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir