Erdoğan’ın e-maillerini yayınlayacağını duyuran Wikileaks siber saldırıya uğradını açıkladı

Türkiye’nin siyasi güç yapısıyla alakalı 100 bin dokümanı yayınlamaya hazırlanan Wikileaks, siber saldırıyla karşı karşıya kaldığını açıkladı.

Darbe girişiminin ardından Türkiye’nin siyasi güç yapısıyla alakalı 100 bin dokümanı yayınlamaya hazırlanan Wikileaks, siber saldırıyla karşı karşıya kaldığını açıkladı.

Bu güne kadar yayınladığı milyonlarca belge ile dünyanın gündemine giren Wikileaks, darbe girişiminin ardından Türkiye’nin siyasi güç yapısıyla alakalı 100 bin dokümanı yayınlamaya hazırlandığını açıklamıştı. Wikileaks bu açıklamasının ardından siber saldırılara maruz kaldığını açıkladı. Konuya ilişkin Wikileaks, Twitter hesabından “Saldırıların kaynağını bilmiyoruz. Ancak zamanlama Türkiye ve müttefiklerini gösteriyor. Yayacağız-yayınlayacağız” ifadeleri ile açıklama yaptı.

Wikleaks, belgelerin halkla buluşmaması için hükümetin sansüre başvuracağını söyleyerek alternatif tarayıcılar kullanmaya çağırdı. Wiklieaks, “Türkler bize ‘AKP yanlısı mısınız yoksa karşıtı mısınız?’ diye soruyor. Hiçbiri. Biz doğrunun yanındayız. Belgeler her tarafa hizmet edecek” açıklamasında bulundu.

Saldırıları atlattığını aktaran Wikileaks, 300 bin mail ve 500 bin belgeden oluşan bir yayın yapacağını duyurdu. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir