Suruç şehitleri, katliamın yıldönümünde yarın etkinliklerle anılacak

AKP-DAİŞ işbirliğiyle 20 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen Suruç katliamının birinci yıldönümü yarın. Şehit aileleri ve arkadaşları yarın katliamın gerçekleştirildiği Amara Kültür Merkezi ile eşzamanlı olarak şehit mezarları başlarında anmalar gerçekleştirilecek.

AKP-DAİŞ işbirliğiyle 20 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen Suruç katliamının birinci yıldönümü yarın. Suruç Aileleri ve SGDF’nin çağrısıyla yarın katliamın gerçekleştirildiği Amara Kültür Merkezi’nde ve şehitlerin mezar başlarında anmalar gerçekleştirilecek.

Aylardır devam eden “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyasının ardından yarın, saat 11:50‘de tüm Suruç şehitlerinin mezarları ziyaret edilecek.

Yakınlarını yitiren aileler, Suruç gazileri ve SGDF tarafından katliamın birinci yıldönümünde yapılacak anma etkinlikleri şöyle:

URFA/SURUÇ suruc-20 temmuz-amara

Suruç Aileleri İnisiyatifi ve SGDF üyeleri, katliamın birinci yılında, katliamın gerçekleştirildiği saat olan 11:50’de Amara Kültür Merkezi önünde anma gerçekleştirilecek. Etkinliğe HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile çok sayıda siyasi parti ve kitle örgütü temsilcisi de katılacak.

İSTANBUL

İstanbul’da katliamın gerçekleştirildiği saatte mezar anmaları, akşam ise kitlesel basın açıklaması gerçekleştirilecek.

suruc-20 temmuz-istanbul

Suruç şehitlerinden Büşra Mete’nin Pendik’te bulunan Yeni Şeyhli Mezarlığı‘nda, Ece Dinç’in Kadıköy Karacaahmet Mezarlığı‘nda, Polen Ünlü ve Hatice Ezgi Sadet’in Ümraniye Çırçır Mezarlığı‘nda; Bahar Nazegül Boyraz’ın Küçükyalı Mezarlığı‘nda; Duygu Tuna, İsmet Şeker ve Cemil Yıldız’ın Gazi Mezarlığı‘nda; Vatan Budak’ın Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mezarlığı‘ndaki mezarları başında saat 11:50’de anmalar düzenlenecek.

Suruç şehitlerinin aileleri ve arkadaşları, yarın saat 19:00’da Kadıköy İskele Meydanındaki Haldun Tanel Tiyatro Salonu önünde de kitlesel basın açıklaması gerçekleştirecek.

İstanbul’da ayrıca 24 Temmuz saat 14:00’te Gazi Cemevi önünde toplanılarak Gazi Mezarlığı’nda bulunan Suruç şehitliğine yürünecek, anma yapılacak.

SGDF’nin askeri darbe girişimi nedeniyle 16 Temmuz’da ertelediği anma etkinliği de, 30 Temmuz günü Saat 17:00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

DİYARBAKIR

Suruç şehitleri Veysel Özdemir ve Nazlı Akyürek‘in mezarları başında saat 11:50‘de anma düzenlenecek. Saat 13.00’te Veysel Özdemir için mevlüt okutulacak, yemek verilecek.

SGDF, DBP, HDP, DTK ve KJA üyeleri, saat 18.00’de ise AZC Plaza önünde basın açıklaması düzenleyecek.

SAMSUN

Suruç şehidi Mert Cömert‘in Bafra’da bulunan mezarı başında saat 11:50‘de anma düzenlenecek, akşam saatlerinde ise ESP Samsun Temsilciliği binasında anma etkinliği yapılacak.

BURSA

Suruç şehitleri Ferdane ve Nartan Kılıç için saat 18:30’da Hamitler Mezarlığı‘nda anma gerçekleştirilecek.

Suruç şehitleri için 23 Temmuz Cumartesi günü 16:00 ile 20:00 saatleri arasında Konak Kültür Evinde Nartan Kılıç fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak, ardından anma etkinliği düzenlenecek.

EŞKİSEHİR

Suruç şehitleri Eskişehir’de saat 18:30’da Cemevi yanında bulunan Gezi Şehitlerinin Fidanlığı‘nda anılacak, 33 Suruç şehidi anısına fidan dikilecek, basın açıklaması yapılacak.

ANKARA suruc-20 temmuz-ankara

ESP ve SGDF üyeleri Suruç şehidi Yunus Emre Şen’in anısına Tuzluçayır’da açılan Yunus Emre Şen Gençlik Kültür Merkezi önünde saat 19:00‘da toplanarak, Feyzulah Çınar Parkı’na yürüyüş düzenleyecek, anma gerçekleştirecek.

MERSİN

Emek ve Demokrasi Platformu, Suruç şehitlerini anmak için yarın saat 18:00’de Özgür Çocuk Parkı’nda anma düzenleyecek.

ADANA

ESP ve SGDF üyeleri, Suruç şehitlerini anmak için saat 17:30’da İnönü Parkında anma gerçekleştirecek.

Ayrıca bu akşam saat: 21’de Gençlik Örgütleri, Suruç Katliamı’nın yıldönümünde Twitter’da hasthag eyleminde buluşuyor!

suruc-20 temmuz-genclik orgutleri

 

suruc-20 temmuz-sgdf-program
2 thoughts on “Suruç şehitleri, katliamın yıldönümünde yarın etkinliklerle anılacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir