OHAL kararı sosyal medyada gündem oldu

AKP Hükümeti’nin, OHAL’i tüm Türkiye’ye yayması özellikler sosyal medyada gündem oldu. Kimi sosyal medya kullanıcıları “Oldu olacak Anadolu’dan Görünüm ve Perde Arkası programlarını da yeniden başlayın. #OHAL” şeklinde paylaşımlarda bulunarak tepkilerini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tüm Türkiye’de geçerli olmak üzere 3 ay süreli Olağanüstü Hal kararı aldıklarını ilan etmesi, soysal medyada gündem oldu. Sosyal medya platformu Twiter kullanıcıları, alınan OHAL kararına dair birbirinden ilginç yorumlarda bulundu.

Dikkat çekici o yorumlardan bazıları şöyle

“- Hasip KAPLAN@HasipKAPLAN : Geçmiş olsun Türkiye,Tüm yurttaşlar;darbeden kurtulduk diye demokrasi bayramı bitti,devlet partisi,tek kişi hegemonyası devri başlayacak..!

– Ezgi Basaran@ezgibasaran : Güneydoğu’da OHAL 46 kez uzatıldı. Bilginize.

– Hilâl Kaplan@hilal_kaplan : Eskiden darbeciler OHAL ilan ederdi/ettirirdi. Bugün terör odaklarıyla mücadele edip, demokrasiyi tahkim etmek için OHAL ilan ediliyor.

– Leman Yurtsever@Lemanyurtsever : Hak ve özgürlüklerin askıya alındığı, hukukun devre dışı kaldığı yönetim biçimine OHAL denir.OHAL diktatorlukle yönetilen ülkelerde olur.

– Sibel Yiğitalp ‏@Sibelyigitalp Eşitlik istiyorduk ama kastımız bu degildi!

– Şenol@Malasenik : Kürtler, Türklerle hak ve özgürlükler olarak hiçbir zaman eşit olamadı. Allaha şükürler olsun ki RTE sayesinde hak ihlallerinde eşit olacağız

– Prof.Dr. Gazi Çağlar@GaziCaglar : Sur, Sirnak yerle bir edilirken bati büyük ölcüde sustu: OHAL batiya da geldi. Susanlar kurtulmuyor. Ders olsun!

– Şerif Derince@serifderince : Kendisi gibi düşünen/yaşayanlar dışındaki tüm kesimlere düşman bi iktidar anlayışının OHAL’i nasıl “iyi niyetli” olabilir?

– Fehim Taştekin@fehimtastekin : Darbeye ortak tepki veren meclisin öne çıkacağı ve darbe mekaniğinin bertaraf edileceği sağlıklı bir süreci umarken gelinen nokta OHAL!

– Leyla Alp@leylaalp : OHAL, Devletin istediği kadar düşünmeniz,konuşmanız,uyumanız, gezmeniz, çalışmanız ve yaşamanızdır. Çünkü yasaklar, hapse atar, evini basar.

– hocho@hocho1 : Oldu olacak Anadolu’dan Görünüm ve Perde Arkası programlarını da yeniden başlayın. #OHAL

– hayritunc@hayriituncc : OHAL ile ilgili daha kısa bir açıklama; Artık herkes Akrep, Kirpi, Toma, Ural’ı görecek. Sadece yoksul mahalleler ve devrimciler değil… 🙂

– Hakan@hakann49 : OHAL NEDİR ; İşkencenin, gözaltının, sürgünün, kayıpların ve faili meçhullerin olduğu karanlık günler demektir.

– ben û sen meyhanesi@benusenmeyhane : Ohal, hâl’dan anlamazların işidir!

– Turan Altuner @Turamax : Diyarbakira OHAL turlari düzenleyin, size anlatsinlar. ne menem birsey oldugunu.

– Jorhat Botî@BotaniBoti : OHALi ben kaldırdım diye yıllarca oy toplayanlar, OHALi getirdiler.

– Fuat Ates ‏@atesfuat24 Herkes bir telaşla #OHAL nedir diye araştırıp duruyor. Kürtlere sorun anlatsınlar size..” (DİHA)Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir