Adana’da ‘Darbelere karşı demokratik direniş’ buluşmasına çağrı

HDP Adana İl Örgütü, 1 Ağustos günü HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katılımıyla yapılacak olan “Darbelere karşı demokratik direniş” buluşmasına çağrı yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Örgütü, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katılımıyla 1 Ağustos günü yapılacak olan “Darbelere karşı demokratik direniş” buluşmasına çağırdı.

hdp-miting-adana-1

HDP Adana İl binasında yapılan basında konuşan HDP Adana İl Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, “Darbeler ve darbe girişimleri Türkiye’nin ilk defa karşı karşıya kaldığı bir durum değildir. Her seferinde bunların bedelini geniş halk kesimleri, demokrasi, barış ve emek güçleri ödemiştir” dedi.

Türkiye’yi darbe girişimine adım adım sürüklendiğini söyleyen Beyaz, darbe girişimine karşı HDP olarak direneceklerini belirtti. Beyaz, 1 Ağustos günü saat 17.00’de Gülbahçesi Mahallesi Karasu Kavşağı’nda bulunan HDP Fırat Temsilciği önünde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da katılacağı buluşmaya tüm emek, barış ve demokrasi güçleriyle Adana’da yaşayan halkları davet ettiklerini söyledi.

 

HDP’nin 8 kentte ‘Darbelere hayır, demokrasi hemen’ mitingleri 

Emek ve demokrasi güçlerinden HDP’nin mitingine destek

Kadınlar darbelere karşı alanlarda buluşuyor – MERSİN

Kadınlar darbeye karşı sokaklara iniyor – ANKARA

‘Kadınlar özgürlükleri için sokağa çıkıyor’ – İSTANBUL

hdp-adana-333 copy
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir