Kadınlar darbelere karşı alanlarda buluşuyor

HDP Mersin Kadın Meclisi “Darbelere karşı öz direnişle özgürlüğe” şiarıyla 30 Temmuz’da gerçekleştirilecek “Kadın Buluşması”na tüm kadınları çağırdı.

HDP Mersin İl Kadın Meclisi, “Darbelere karşı öz direnişle özgürlüğe” şiarıyla Mersin’de gerçekleştirilecek kadın buluşması öncesi parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklama yapan HDP Mersin İl Eşbaşkanı Sibel Yiğittekin, darbe girişimi ile birlikte Türkiye siyasetinde tekçi, milliyetçi, militarist ve cinsiyetçi yönetim ve iktidar anlayışının yeni bir boyut kazandığını belirtti.

Yiğittekin, “Bu darbe rejiminin ardında AKP-Saray sivil darbe rejiminin 14 yıldır sürdürdüğü anti demokratik siyaset, düşmanca politikalar vardır” dedi.

‘Barış için alanlardayız’

Darbenin temel nedenlerinden birinin de bitirilen çözüm süreci olduğuna dikkat çeken Yiğittekin, “Sayın Öcalan’ın barış ve müzakere yoluyla çözümü geliştirmek istediği Kürt sorunu çabalarına karşı Kürdistan’da yürütülen soykırım ve katliamlardır” diye konuştu. Yiğittekin, HDP Kadın Meclisi olarak bu kritik süreçte üzerlerine düşen sorumluluğun bilinci ile özgürlük, barış, demokrasi, adalet, hak ve hukuk için 30 Temmuz’da Özgür Çocuk Parkı‘nda “Kadın Buluşması” gerçekleştireceklerini ifade etti.

Buluşmaya, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Siirt Milletvekili Besime Konca, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın katılacağını vurgulayan Yiğittekin, tüm kadınları etkinliğe çağırdı. (DİHA)

Kadınlar darbeye karşı sokaklara iniyor – ANKARA
One thought on “Kadınlar darbelere karşı alanlarda buluşuyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir