Urfa’da açlık grevinin 7.gününde işkence altındaki iki devrimci hala savcılığa çıkarılmadı

Urfa’da gözaltına alınan Mehmet Ali Genç ve Metin Kösemen adlı devrimciler, OHAL işkencesini protesto etmek için başlattıkları açlık grevinin 7. gününde. Avukatların görüşü engellenirken, Genç ve Kösemen’in ne zaman adliyeye sevk edileceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Urfa’da Terörle Mücadele Şubesi’nde ağır işkencelerden geçirilen Mehmet Ali Genç ve Metin Kösemen adlı iki devrimci genç 7 gündür gözaltında.

Urfa Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan ve OHAL kararnameleri gerekçesi gösterilerek avukatları ile görüşmeleri engellenen Genç ve Kösemen’in, hukuksuzlukları protesto etmek için başlattığı açlık grevi de 7. gününde.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarından Gülhan Kaya, müvekkillerinin kaba dayak, çıplak arama, tecavüz ve ölüm tehdidi, haya sıkma gibi işkencelere maruz kaldıklarını söyledi. Tepkiler üzerine gözaltının üçüncü günü müvekkilleri ile kısa süreli bir görüşme yapabilen Kaya, Genç ve Kösemen’in sorgu boyunca çıplak tutulduklarını, gözlerinin bağlandığını söyledi.

‘AVUKAT GÖRÜŞMESİ ENGELLENİYOR’

Avukat Kaya, “Müvekkillerimizin gözaltıları devam ediyor. Açlık grevlerinin 7. gününde ve savcılığa ne zaman çıkacaklarına dair herhangi bir bilgi yok” dedi.

Müvekkillerine, avukatlarını reddetmeleri için zorla evrak imzatılmaya çalışıldığını kaydeden Kaya, açlık grevinde olan Genç ve Kösemen’e şeker de verilmediğini ifade etti. Kaya, dün görüşmek için yaptıkları başvurunun da yanıtlanmadığını dile getirdi, “Dün görüşemedik. 4 buçuk saat bekletildik ve göremedik. Yoğun oldukları gibi bir çok bahaneyle, bir nebze bizi yıldırmaya yönelik bir durumla görüşmemizin önüne geçildi” şeklinde konuştu. (ETHA)

 
2 thoughts on “Urfa’da açlık grevinin 7.gününde işkence altındaki iki devrimci hala savcılığa çıkarılmadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir