Diyarbakır büyük mitinge hazır

Diyarbakır’da bugün yapılacak ve önemli mesajların verileceği “Darbelere hayır, demokrasi hemen” mitingi için alan hazırlanırken, Amed halkı erken saatlerden itibaren miting alanına gelmeye başladı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed il örgütleri ve Kongra Jinên Azad’ın (KJA) askeri ve sivil darbelere tepki, Olağanüstü Hal’in (OHAL) kaldırılması ve PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin sona erdirilmesi için Amed’te (Diyarbakır) saat 15.00’da düzenleyeceği mitingin hazırlıkları sona erdi.

amed miting
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı Heyeti, DTK, DBP eşbaşkanlarının katılacağı “Darbelere hayır, demokrasi hemen” mitingi İstasyon Meydanı’nda saat 15.00’te başlayacak.

Günlerdir Amed halkının beklediği ve önemli mesajların verileceği mitinge saatler kalırken, sabah saatlerinden itibaren mitingin yapılacağı alanda da görevliler hummalı bir çalışma yapıyor. Konuşmaların yapılacağı sahne hazırlanırken, miting alanının birçok yerine DBP, HDP, DTK, KJA flamaları asıldı.

Kurulan sahnenin arasına “Darbelere karşı radikal demokrasi” yazılı pankart asılırken, mitingin yapılacağı alanda “Emeğime sahip çıkıyorum, darbelere direniyorum”, “Bu HAL ile OHAL demokrasi getirmez” yazılı pankartlar yer aldı.

Mitingin yapılacağı alanın etrafı demir bariyerlerle çevrilirken, miting alanına dört koldan oluşturulan güvenlik noktalarından sonra giriş yapılacak. İstasyon Meydanı’nın etrafında çok sayıda zırhı araç bekletilmeye başlandı.
Miting alanında görevliler çalışmalarını sürdürürken, mitinge katılacak yurttaşlar erken saatlerden itibaren meydana gelip ağaç gölgelerinde bekleyişini sürdürüyor. (DİHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir