Yeni Ensar Vak’ası! Maraş’ta Hamidiye yurdunda 10 yaşındaki 4 erkek çocuk tecavüze uğradı

Kahramanmaraş’ta bir tarikata ait Hamidiye Yurdu Sosyal Tesisi’nde, 10 yaşındaki 4 erkek çocuğuna tecavüz edildiği ortaya çıktı

Devletin çürümüşlüğü, kol-kanat gerdiği dini vakıflarda çocuklara yapılan cinsel istismar vak’alarıyla da ayyuka çıkmış durumda. Kahramanmaraş‘ta bir tarikata ait Hamidiye Yurdu Sosyal Tesisi’nde, 10 yaşındaki 4 erkek çocuğuna tecavüz edildiği ortaya çıktı. Çocuklardan birisinin durumu ailesine bildirilmesiyle ortaya çıkan tecavüz olayı, sağlık raporuyla da belgelendi.

Bu yurtlar devlet desteği ile açılan ve “Dindar nesil yetiştireceğiz” politikasıyla çocukları din kursları ve çoğunluğu kaçak olan bu tarikat evlerine yönlendiren devletin himayesinde bulunuyor.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun Evrensel gazetesine verdiği bilgiye göre, 10 yaşında 4 çocuk cinsel istismara uğradı. İstismara uğrayan çocuklardan birinin akrabasından durumu öğrenen Dudu, “27 Temmuz Çarşamba günü, akşamüstü saat 16:00 sularında Hamidiye Yurtları’nda kalan 10 yaşında bir çocuğun dayısıyla görüştük. Çocuk yaşadıklarını önce bir arkadaşına söylüyor, o da ‘Geçen hafta bana da aynısını yaptı’ yanıtını veriyor. Bunun üzerine çocuk durumu annesine anlatıyor” sözleriyle olayı anlattı.

2 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan öğretmenin 2 değil 4 çocuğa istismarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Öğretmen tutuklandı. Tutuklanan öğretmenin pazartesi günü mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

Mevlüt Dudu, sosyal medya hesabından “Bir tarikata ait vakfın işlettiği Hamidiye Yurdu sosyal tesisi derhal kapatılmalıdır! 4 çocuğun tecavüz edildiği bu kuruma göz yumulamaz” diye yazdı.

Dudu’nun tweetleri şöyle:

“Kahramanmaraş’ta bir tarikata ait Hamidiye Yurdu Sosyal Tesisleri’nde yaşanan bu olay, vahimdir ve Ensar Vakfı olayı ile hemen hemen aynıdır.

Hamidiye Yurdu Sosyal Tesisleri’nde 4 çocuğa tecavüz eden öğretmen kadar buna ortam sağlayan, sessiz kalan yönetim de sorumludur.

2. Ensar Vakfı Yurdu olayı olarak da tanımlanacak Maraş Hamidiye Yurdu Sosyal Tesisleri’ndeki tecavüz olay ülkedeki vehameti ortaya koyuyor.

Ülkedeki cemaat tehlikesini sadece Fethullah Gülen üzerinden okumamak gerekir.

Yurt genelindeki tarikatlara ait denetimsiz yurtlarda sayısız çocuğumuz cinsel istismar kurbanı olmaktadır!

Bir tarikata ait vakfın işlettiği HAMİDİYE YURDU SOSYAL TESİSİ DERHAL KAPATILMALIDIR! 4 çocuğun tecavüz edildiği bu kuruma göz yumulamaz.”

Bundan kısa bir süre önce de ENSAR Vakfı ve KAİMDER‘e ait kaçak yurtlarda kalan 45 çocuğun öğretmenleri tarafından istismara uğramış,  din tacirlerinin sapkın emellerine kurban verilen bu çocuklar ile ilgili olayın üstü devlet tarafından örtülmeye çalışılmıştı. Hatta olayın üstüne gidenlerin engellenmesi için emniyete gizli yazı gönderilerek olayın soruşturmak isteyenlerin “yeni gezi” yaratma girişiminde oldukları ve durdurulmaları gerektiği belirtilmişti.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir