Bayrak tutmadı diye dövdüler, videosunu yayınladılar: Failleri belli, ama işlem yok!

‘Demokrasi nöbeti’ için Ankara’da sokağa çıkan bir grup Fransız turisti Türk bayrağını tutmadığı için döverek videosunu sosyal medyada yayınladı. Irkçı saldırganların kim oldukları belli olmasına rağmen haklarında herhangi bir işlem yapılmadı.

 

15 Temuz darbe girişiminin ardından ‘demokrasi nöbeti’ için Ankara’da sokağa çıkan bir grup Fransız bir turisti Türk bayrağını tutmadığı gerekçesiyle önce dövdü sonrada videosunu sosyal medyaya yükledi.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerden, ellerinde bayraklarla dolaşan bir grubun, bir kişiye saldırıp, hakaretler yağdırdığı, ardından da görüntüleri sosyal medyada kendi kimlikleriyle yayınladıkları görülüyor. Saldırganlar videoyu sosyal medyada “Türk bayrağını almadı pert ettik” başlığıyla yayınladı.

Videoda, Türk bayrağını tutmadığı gerekçesiyle dövülen ve kendi aralarında Fransız olduğunu söyledikleri kişiye uzun süre adeta işkence edildiği görülüyor.

Saldırıya uğrayan kişinin konuşulanları anlamadığı açık olmasına rağmen, videoyu çeken kişinin “Türk bayrağını verdik sen kabul etmedin. Ben de seni bu arkadaşların elinden aldım. Uzatma. Tamam. Bu Türk bayrağını tutmazsan yumruk da yersin, alaşağı da yersin. Adam olacaksın. Bunu sana veriyorsak tutmak zorundasın oğlum” dediği duyuluyor.

“Türk bayrağına ihanet ettin mi …?” sorusuna ise Fransızca yanıt veren turist, “Fransızca konuşma” denilerek tehdit ediliyor. Saldırganlar, “Türkiye’yi seviyorum” ve “Ben Türküm” demesi içinde turiste küfür ve hakaretlerle baskı yapıyor.

Saldırganlar, kendilerini de çekerek, yaptıkları işkenceden ne kadar keyif aldıklarını kayıt altına alıyor.

Büyük tepki çeken videodaki saldırganlar kim olduğu ve görüntüleri net olmasına rağmen henüz herhangi bir işlem yapılmadı.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir