Urfa’da OHAL uygulamasıyla 9 gündür işkence gören açlık grevindeki 2 genç için imza kampanyası

Urfa’da gözaltına alınan Mehmet Ali Genç ve Metin Kösemen adlı devrimciler, OHAL işkencesini protesto etmek için başlattıkları açlık grevinin 9. gününde.

urfa-2 genc-ohal-iskence

24 Temmuz günü haklarında arama kararı var denilerek gözaltına alınan Mehmet Ali Genç ve Metin Kösemen sistematik bir şekilde işkence görüyor, avukatlarıyla görüştürülmesi engellenmeye çalışılıyor ve OHAL gerekçesiyle keyfi bir şekilde gözaltında tutulmaya devam ediliyor. Ezilenlerin Hukuk Bürosu, işkence altındaki müvekkillerinin derhal Hakim karşısına çıkarılması ve serbest bırakılması için change.org da imza kampanyası başlattı.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu

Urfa Emniyetinde OHAL kapsamında gözaltında tutulan müvekkiller derhal serbest bırakılsın

20 Temmuz günü ilan edilen OHAL ve hemen ardından yürürlüğe giren Kanun Hükmünde Kararnamelerle; evrensel hukuk ilkeleri ve en temel insan hakları kısıtlanmaya, yok sayılmaya çalışılıyor. 667 karar sayılı KHK ile gözaltı süreleri 30 güne kadar uygulanıyor, en temel savunma hakkına sınırlandırmalar getiriliyor.

urfa-2 genc-ohal-iskence-2

24 Temmuz günü haklarında arama kararı var denilerek gözaltına alınan müvekkillerimiz Mehmet Ali Genç ve Metin Kösemen’in derhal hakim karşısına çıkarılması gerekirken; müvekkiller sistematik bir şekilde işkence görüyor, avukatlarıyla görüştürülmesi engellenmeye çalışılıyor ve OHAL gerekçesiyle keyfi bir şekilde gözaltında tutulmaya devam ediliyor.

Kendilerine dönük bu haksız durumu protesto etmek için açlık grevine başlayan müvekkillerimize şeker dahi verilmiyor.

Müvekkillerimizin yaşadığı bu haksız ve hukuksuz uygulamaya bir an önce son verilmeli, müvekkillerimiz derhal Hakim karşısına çıkarılmalı ve serbest bırakılmalıdır.

İmza kampanyasını imzalamak için tıklayın

Urfa’da açlık grevinin 7.gününde işkence altındaki iki devrimci hala savcılığa çıkarılmadı

Urfa’da 6 gündür işkence gören iki genç açlık grevinde

İşte OHAL: Urfa’da 2 genç 5 gündür işkence altında

OHAL uygulamaları; Urfa’da gözaltındaki 2 kişi avukatlarıyla görüştürülmüyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir