Haziran Hareketi’nden Kılıçdaroğlu’na Yenikapı tepkisi

CHP’nin İstanbul ve İzmir’de düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitinglerine de katılan Birleşik Haziran Hareketi Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı Mitingi’ne katılacaklarını açıklamasından sonra açıklama yayınladı. BHH, yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu bilmeli ki bu sevdasında yalnızdır” ifadelerini kullandı.

BHH’nin “Taksim’de Gündoğdu’da Birleşenler AKP Diktasıyla Uzlaşmayacak” başlıklı bildirisi şöyle:

Taksim’de Gündoğdu’da Birleşenler AKP Diktasıyla Uzlaşmayacak

AKP, 15 Temmuz’dan bu yana bir müsamere sergiliyor.

Daha düne kadar ülkeyi birlikte yönettikleri Cemaat’in işlediği suçlarda hiç payı yokmuşçasına günah çıkarıyor. Birlikte çevirdikleri tüm kirli ve karanlık işleri eski ortağının üzerine yıkarak, sorumluluktan sıyrılmaya çalışıyor.

Bir yandan darbeye karşı “milli birlik beraberlik” adı altında muhalefeti suçuna ortak etmeye çalışırken diğer yandan da OHAL yetkisine dayanarak kendi programını kimseye sormadan geceden sabaha hayata geçiriyor.

Durum bu kadar açık seçik ortada olmasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu önce Saray’a çıktı, bugün de Yenikapı Mitingi’ne katılacağını açıkladı. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu müsamerede muhalefete biçtiği figüran rolünü kabul etti.

Kılıçdaroğlu, Yenikapı Mitingi’ne katılmaya “evet” diyerek, gerçek demokrasiye ve laikliğe “hayır” dedi. Taksim’e ve Gündoğdu’ya sırtını döndü, Erdoğan’ı sırtına almayı tercih etti.

Kılıçdaroğlu bilmeli ki bu tercihinde yalnızdır.

Darbeye karşı çıkan ve “AKP diktasına hayır!” diyen bu ülkenin emekçileri, ilericileri, cumhuriyetçileri Kılıçdaroğlu’nu Erdoğan’la baş başa bırakacaktır.

HAZİRAN, Kılıçdaroğlu’nun figüranı olmayı kabul ettiği bu oyunu “Darbeye de diktaya da hayır!” diyen milyonlarla birlikte bozacaktır. Laiklik, gerçek demokrasi, özgürlük ve eşitlik için gün Haziran Meclisleri’nde birleşme günüdür.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir