‘TEDİ’yi boykot et direnişe omuz ver’

Limter-İş’e üye oldukları için direnişe başlayan TEDİ işçileri, Aydınlı’da TEDİ mağazasının önüne yürüdü. Kazanana kadar direneceklerini belirten işçiler, halka TEDİ’yi boykot etme çağrısı yaptı.

DİSK/Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan TEDİ Discount Tekstil Mağazacılık A.Ş işçilerinin işe geri dönme talebiyle başlattığı direniş 4. gününde.

‘DİRENİŞE OMUZ VERİN’

Tuzla Aydınlı’da eylem yapan işçiler, TEDİ deposunun önüne yürüdü. Mahalle meydanında toplanan işçiler, çevrede bulunan halka yönelik konuşmalar yaptı, neden işten atıldıklarını anlattı ve halka, atılan işçiler geri alınana kadar TEDİ’yi boykot etmeye çağırdı.

“TEDİ işçisi köle değildir”, “TEDİ’yi boykot et direnişe omuz ver”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganlarının atıldığı eyleme HDK ve Deri-İş Sendikası da destek verdi.

TEDİ mağazası önünde açıklama yapan DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Sendikası Genel Başaknı Kanber Saygılı, TEDİ’de yaşanan süreci hatırlattı.

TEDİ’de yüzde 80 oranında örgütlendiklerini ve toplu sözleşme imzalamak istediklerini belirten Saygılı, buna yanaşmayan patronun baskıyı artırarak, iş kıyımı yaptığını söyledi.

‘BULUNDUĞUMUZ HER YERİ DİRENİŞ ALANINA ÇEVRİECEĞİZ’

Saygılı, atılan 16 işçi geri alınana kadar direnişi sürdüreceklerini vurguladı. Bulundukları her yeri direniş alanına çevireceklerini belirten Saygılı, halka direnişe destek vermeye, TEDİ’yi boykot etmeye çağırdı.

DERİ-İŞ: DİRENİŞİN YANINDAYIZ

Deri-İş Sendikası Tuzla Şubesi Başkanı Binali Tay, işçilerin şimdiye kadar mücadele ederek haklarını kazandıklarını söyledi. Deri-İş olarak, TEDİ işçilerinin taleplerini sahiplendiklerini vurgulayan Tay, direnişe destek vereceklerini söyledi. (ETHA)

tedi-4
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir