Pakistan’da hastaneye bombalı saldırı; 39 kişi yaşamını yitirdi

Pakistan’ın Belucistan eyaletinin başkenti Kuetta’da meydana gelen patlamada 39 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.

Pakistan’ın Belucistan eyaletinin başkenti Kuetta’da devlet hastanesinin ana kapısında meydana gelen patlamada 39 kişi hayatını kaybetti.

Patlama, sabah saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan Belucistan Baro Başkanı Bilal Enver Kasi’nin hastaneye getirilmesi sonrası yaşandı.

Belucistan Eyalet Valisi yaptığı açıklamada, bombalı saldırının bu sabah meydana gelen bir başka saldırıda yaşamını yitiren tanınmış avukat Bilal Anvar Kasi’nin cenazesini almak için gelen avukat ve gazetecilerin toplandığı sırada meydana geldiğini açıkladı.

Belucistan İçişleri Bakanı Sarfraz Bugti, patlamanın bir intihar bombacısı tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. Bugti, intihar bombacısının Kasi hastaneye getirildikten sonra avukatların ve gazetecilerin toplandığı bölgeyi hedef aldığını söyledi.

Ölenler ve yaralanlardan çoğunun avukatlar ve gazeteciler olduğu belirtildi. Aaj televizyonu kameramanı Shahzad Kaan’ın patlamada yaşamını yitirdiği, DawnNews kameramanının da ağır yaralandığı belirtiliyor. Belucistan Barosu eski başkanı Baz Mohammed Kakar’ın da yaralılar arasında bulunduğu duyuruldu.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir