Şırnak Beytüşşebap’ta da bombalı saldırı: 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı’na giden araçlara yapılan saldırıda 3 asker hayatını kaybetti 10 asker yaralı

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ; Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı’na giden araçlara yapılan saldırıda 3 askerin hayatını kaybettiği ve 10 askerin de yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Şırnak Beytüşşebap’taki saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı’na bu sabah 07.30 sıralarında görevine giden araçlara önceden yola yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı ve roketatarlar da dahil olmak üzere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği belirtildi. Ateş açılması sonucu alınan bilgilere göre 3 askerin hayatını kaybettiği, 10 askerin yaralandığı ve yaralıların hastaneye sevk edildiği belirtildi. Bölgeye birlikler sevk edilirken operasyonun sürdüğü belirtildi. (Kaynak: Evrensel)

Şırnak Uludere’de bombalı saldırı; 5 asker hayatını kaybetti, 8 asker yaralı

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir