Devrimci Parti: Halklarımızı, Faşizme Karşı Direnişe, Örgütlenmeye Çağırıyoruz!

Devrimci Parti Merkez Yürütme Kurulu, yayınladığı açıklama ile AKP-IŞİD çetelerine karşı direnişe, örgütlenmeye çağırdı.

Devrimci Parti resmi web sitesi üzerinden yayınlanan açıklama ile, “Tüm Devrimcileri, demokrasi güçlerini, Laikleri, Alevileri, Emekçileri, Kadınları ortak mücadeleye çağırıyor. Her sokakta çetelere karşı birleşelim. Mahallelerimizde birlikte karar alıp, birlikte yönetelim.Sesimizin ulaştığı herkesi, AKP-IŞİD çetelerine karşı mücadele edenlere destek olmaya, güç vermeye çağırıyoruz” dedi.

Yayınlanan açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir.

AKP’nin Eski Ortakları Darbeci Çıktı

15 Temmuz Darbe Girişiminin mimarı ilan edilen “Fethullah Gülen”  iktidarın iddia ettiği gibi sessizce devlete sızmadı, AKP’yi Hükümete taşıyan projenin ve iktidarın ortağıydı. Araları açılana kadar “Ne istediniz de vermedik” diyen Erdoğan ve ekibi tarafından yönetimlere taşındı, devletin her kademesine “cemaat” referansı ile atamaları yapıldı, birlikte projeler üretildi, ülkenin arazileri, madenleri,  teşvikleri hibe edildi. “Beraber ıslandıkları bu yollarda” servetlerine milyon dolarlar ekleyerek ülkeyi, bölgeyi talan ettiler. Onlarca katliama, siyasi cinayetlere, komplo davalarına birlikte imza attılar. Ne zamanki halkımızın deyimi ile “İki Cambaz tek ipte oynayamaz”  misali ipe sığmadılar, birinin diğerini ipten atma kavgası şiddetlenerek devam etti. Ve son olarak yüzlerce insanın ölümüne neden olan 15 Temmuz Darbe girişimini ortaya çıkardı. Bastırılan darbenin ardından, ”Kandırıldık” diyen İktidar Dün ortak olduklarını her kademede tasfiyeye başladı. Kanmadılar, Kandırıyorlar…

AKP’nin “Yeni” Ortakları Katliamcı…

Dün iş tuttukları Cemaatle ülkeyi darbe koşullarına taşıyanların, bugün iş tuttukları kim? Onları Reyhanlı’da, Suruç’ta, 10 Ekim Ankara’da, İstanbul Havaalanında, 15 Temmuz gecesi sokağa çağırdıklarında gördük. “Şeriat” çağrılarında, Teslim olan “Askerin” kafasını kestiklerinde, “Darbeci askerlerin eşleri ganimettir” fetvalarında gördük. Alevi Mahallerinde Cem evlerine silah sıktıklarında gördük. Besledikleri bu cihatçı çetelerin, Suriye’de ki tecavüzlerini, katliamlarını gördük. Suriye’de ki cihatçı çeteler, AKP’nin sokaktaki yeni ortağıdır. Bu ortaklık AKP-IŞİD ortaklığıdır. AKP-IŞİD faşizmi, bize cehennemi, bu dünyada vaat ediyor!  Bu Cehennemde ne var diye merak edenler, Gözünüzü Suriye’ye çevirin, dün TV’lerde izledikleriniz, çok yakında sokaklarımızda yaşanacak. Bunların Fıtratında; Ensarlarda 46 çocuğa tecavüz var, 6 yaşındaki çocuklarla evlenme izni var. Kadınları köle pazarlarında ganimet yapmak var. Kendine biat etmeyen Alevilere, Araplara, Türkmenlere, Kürtlere, Laiklere katliam fermanı var. Bunların fıtratında yasa, insan hakları, demokrasi, özgürlük yok, bunların fıtratında tek adam diktatörlüğü ve onun fetvaları var. Ve artık OHAL bu diktatörlüğün yoludur.

Bunlardan “aman” dileyenler, adalet bekleyenler, demokrasi kazandı diyenler yanılır. Ya direnerek AKP-IŞİD faşizmini yerle bir edeceğiz, halklarımızın özgür geleceğini omuz omuza inşa edeceğiz ya da sefalet, zulüm ve boyun eğişin düşkünlüğüne yuvarlanarak köleleşeceğiz: Halklarımızın önünde üçüncü bir seçenek yoktur! Bu kavga Özgürlük Kavgasıdır.

Ya AKP-IŞİD Faşizminden yanasın, Ya da Özgürlüklerden

Devrimci Parti; tüm Devrimcileri, demokrasi güçlerini, Laikleri, Alevileri, Emekçileri, Kadınları ortak mücadeleye çağırıyor. Her sokakta çetelere karşı birleşelim. Mahallelerimizde birlikte karar alıp, birlikte yönetelim.

Sesimizin ulaştığı herkesi, AKP-IŞİD çetelerine karşı mücadele edenlere destek olmaya, güç vermeye çağırıyoruz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir