Dink davasında 8 jandarma istihbaratçısına tutuklama talebi

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin  davada gözaltına alınan sekiz jandarma istihbarat görevlisi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink Cinayeti’ne ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan 8 jandarma istihbarat görevlisi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan dönemin jandarma istihbaratında görevli olan 8 şüpheli, emniyeteki işlemlerinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Soruşturma Savcısı Gökalp Kökçü, ifadesi alınan sekiz şüpheliyi, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘cinayete iştirak’ suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.

4 JANDARMA GÖREVLİSİ TUTUKLANMIŞTI

Soruşturma kapsamında bugüne kadar dönemin 4 jandarma görevlisi tutuklanmıştı. Daha öncede Jandarma görevlisi Uzman Çavuş Abdullah Dinç, eski Uzman Jandarma Yusuf Bozca, dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerinden Ergün Yorulmaz ve eski astsubay Emre Cingöz tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir