MHP’li Mersin Büyükşehir belediyesine cemaat operasyonu: 10 tutuklama

Darbe girişimi ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonda ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında gözaltına 23 kişiden aralarında Belediye yöneticilerinin de olduğu 10 kişi tutuklandı.

Darbe girişimi ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri ve eski Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, Başkanvekili Mehmet Özgür mersin-belediye-tutuklama-2Sanal’ın da bulunduğu 23 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Savcılıkça ifadeleri alınan 23 kişiden 9’u serbest bırakılırken 14 kişi “Silahlı terör örgütüne üye olmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmaya engel olmak, terör örgütüne finansman sağlama” suçundan tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Özgür Sanal, Özel Kalem Müdürü Hüdaverdi Aydoğdu, Zabıta Daire Başkanı ve Tarsus Eski İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aşkın Günay, Mali İşler Daire Başkanı Tevfik Dinçer, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Mustafa Yalın, Personel Şube Müdürü Fuat Kurt, Mustafa Şahin ve Dalyan Yalçın tutuklandı. Serdar Aslan, Ali Selçukoğlu, Murat Türkili ve Avukat Hüseyin Ozan Çetin ise yurt dışına çıkış yasağı koyularak adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın danışmanı Erkan Karaaslan hakkında ise yakalama müzekkeresi çıkartıldı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir