Diyarbakır’da ki patlamanın haber takibini yapan dört gazeteci gözaltına alındı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan Evrensel muhabirleri ve bir serbest gazeteci gözaltına alındı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan Evrensel muhabirleri Hasan Akbaş, Fırat Topal, Serpil Berk ve Serbest Gazeteci Sertaç Kayar gözaltına alındı.

Evrensel gazetesinde yer alan habere göre; Diyarbakır’da yaşananları kamuoyuna ilk olarak olay yerinden duyuran ve fotoğraflar geçen gazeteciler savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu’ndan Mustafa Çakmak’la görüştü. Savcılık tahkikatı olduğunu söyleyen Çakmak, gözaltıyı doğruladı.

Diyarbakır Barosu Başkanvekili Ahmet Özmen de başsavcıyla görüştü ve gözaltı işleminin gerçekleştiğini teyit etti. Gazetecilerin savcılığın talimatıyla gözaltına alındığı ve baronun olayın takipçisi olduğu bildirildi.

Gözaltındaki gazetecilerin TEM Şube’de tutulduğu belirtildi.

Diyarbakır On Gözlü Köprü yakınlarında polis aracının geçişi sırasında gerçekleşen saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 5’i polis 12 kişi yaralandı.

Evrensel muhabiri Hasan Akbaş, saldırı sonrası gelişmeyi Twitter hesabından duyurmuş ve ardından haber merkezi ile iletişime geçmişti.
One thought on “Diyarbakır’da ki patlamanın haber takibini yapan dört gazeteci gözaltına alındı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir