Sıla Gençoğlu’na yönelik siyasi linç tepki topladı

Yenikapı mitingine katılmadığı için AKP’liler tarafından linç edilmeye çalışılan sanatçı Sıla Gençoğlu’nun konserlerinin iptal edilmesi tepkiyle karşılandı.

Yenikapı’da 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan Saray mitingine katılmayacağını açıkladığı için linç edilmek istenen sanatçı Sıla Gençoğlu’nun konserleri de iptal edildi.

Yenikapı’ya gitmeyen Sıla’nın konserleri iptal edildi

Sıla Gençoğlu, Yenikapı’daki miting öncesinde “darbeye kesinlikle karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” açıklaması yapmıştı. Gençoğlu tepkilere ise “Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi söyledim işte. Sözümün arkasındayım” diyerek yanıt vermişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül’de Harbiye Açıkhava Sahnesindeki konserlerinin iptal edildiğini duyurdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi de Gençoğlu’nun 28 Eylül’de Kültürpark Açıkhava Tiyartosundaki konserin yer tahsisinin iptal edildiğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyelerinden yapılan açıklamalarda Gençoğlu’nun Yenikapı mitingine katılmama açıklaması için, “Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren” şeklinde tarif edilmesi dikkat çekti.

Sıla Gençoğlu’na yönelik ırkçı faşist tehditler üzerine sosyal medyada dayanışma mesajları atılmaya başlandı. #SılaYalnızDeğildir hashtagi Twitter gündeminde birinci sıraya oturdu.

Sıla Gençoğlu hakkındaki linç girişimleri ve tehditler üzerine dün Twitter üzerinden bir açıklama yaptı:

(ETHA)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir