Beştaş: Cemaat adı altında HDP’ye saldırıyorlar

Kürdistan’da yürütülen siyasi soykırım operasyonlarına karşı Bitlis’te düzenlenen açıklamada konuşan HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, cemaat adı altında HDP’ye saldırıldığına dikkat çekti.

Kürdistan’da devam eden siyasi soykırım operasyonlarına karşı DBP Bitlis İl Örgütü öncülüğünde parti binasında basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Bitlis Milletvekili Celadet Gaydalı, HDP MYK üyesi Saruhan Oluç, Bitlis, Norşin, Motki, ve Pirxus belediye eşbaşkanlarının yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Basın açıklamasında konuşan Beştaş, son günlerde partilerine dönük artan gözaltı ve tutuklamalara dikkat çekerek, cemaat adı altında HDP’ye saldırıldığını söyledi.

bitlis-hdp-1‘KCK döneminde onlar kaybetti’

Önceki yıllarda “KCK” adı altında binlerce Kürt siyasetçinin gözaltına alındığını, ancak o sürecin kaybedeninin hükümet olduğunu anımsatan Beştaş, “Sokağa çıkma yasakları adı altında devlet katliam yaptı. Nusaybin’de devletin ördüğü tel örgülerini ise İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulüm ile aynı. Cizre, Sur, Şırnak’ta 160 üniversite öğrencisi yakıldı. Kapısının önünde hamile kadınlar kurşunlandı. Kürdistan’da katliam yapan üst düzey komutanlar gözaltına alındı, fakat işlediği katliamlar adına tek bir suçlamaları bile yok” diye konuştu.

bitlis-hdp-2‘Karşılarında gerçek muhalif görüyorlar’

Saruhan Oluç ise “Bu kadar güçlü olduğumuzu gördükleri için çok rahatsızlar. Alternatif genişlemekte, güçlü olduğumuz için çok rahatsızlar bu yüzden bizle uğraşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından esnaf ziyaretinde bulunuldu. (DİHA)

 

bitlis-hdp-5

 

 

 

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir