FITRAT-DER’e yapılan saldırıyı HBDH üstlendi

İstanbul’un Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi’nde bulunan Fıtrat Eğitim Derneği’ne (FITRAT-DER) 12 Ağustos gecesi yapılan saldırıyı HBDH üstlendi.

İstanbul’un Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi’nde bulunan Fıtrat Eğitim Derneği’ne (FITRAT-DER) 12 Ağustos gecesi Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) milisleri tarafından saldırı düzenledi.

Eyleme ilişkin yazılı açıklama yapan HBDH, 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlayan “demokrasi nöbeti” adı altında Alevilerin yaşadığı mahallelere devlet destekli saldırılar örgütlendiğini kaydetti. HBDH, bu saldırılarda katliam provası yapıldığı kaydedildi. HBDH açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “AKP-DAİŞ faşizminin yüzlerce farklı isimle dernek, vakıf vb. örgütlenmeleri AKP’nin talimatıyla birden sokağa çıkmış, esas görevlerini yerine getirmeye başlamış ve gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Bu derneklerin bütün amacı faşizme karşı olan halkımızı ve devrimcileri ortadan kaldırmaktır. AKP-DAİŞ faşizmine bağlı olan her dernek gün gelince halka karşı kullanılacak olan cephane deposudur.”

FITRAT-DER’in de direnişin kalelerinden Gazi Mahallesi halkına karşı yapılan provokasyon yürüyüşlerinin örgütleyicisi olduğunu belirten HBDH, “Mahallelerimizin içlerine sızmaya çalışan bu örgütler HBDH güçleri tarafından karşılığını almıştır. Bu gerici faşist çete örgütlenmelerine karşı savaşımız her yerdedir ancak bir adım daha yaklaşmaya çalışana halkımızı korumak adına emsal karşılığı vereceğimizi bildiririz” dedi.

HBDH, “Halklara ve halklarımıza her türlü faşizmi uygulayanları ezeceğiz ve yok edeceğiz. Faşizme karşı halklarımızı Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlık çatısı altında süren direniş mücadelesine katılmaya çağırıyoruz” diye belirtti. (ETHA)

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir