‘Liyakat sorunu’da çözüldü: Beş çocuğu olmayan müdür olamayacak

Darbe girişiminin ardından kamu kuruluşlarında personel seçiminin liyakata dayalı olması gerektiği belirtilirken, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kendi ‘liyakat sistemi’ni Erzurum’da açıkladı: “Bundan sonra çocuğu beşten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım.”

Ankara’dan çeşitli törenlere katılmak için Erzurum’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, kentte bulunan Daphan ovasının sulama oranının düşük olduğunu ifade etti. Oranın düşük olmasını nüfusun azlığına bağlayanlara cevap veren Bakan Eroğlu, halktan en az beş çocuk yapmasını istedi.

Önce çocuk sonra müdürlük

Eroğlu, bu ‘isteği’nin ardından Vali Seyfettin Azizoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AKP İl Başkanı Fatih Yeşilyurt’a dönerek kaç çocukları olduğunu sordu.

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Erzurum o hususta bayağı ileride. Siz merak etmeyin. Canlı örneği de yanınızda oturuyor” karşılığını verdi.

Ilıcalı ve genel müdürlerden birinin iki çocuğu olduğunu öğrenen Veysel Eroğlu, “Benim de dört, iki de torun var altı. Bundan sonra çocuğu beşten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım”dedi.

Eroğlu’nun açıklamaları, akla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara üç çocuk yapma tavsiyesini akla getirdi. (Kaynak: Diken)

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir